Letnia Akademia Biznesu’2017:
Z ROZPORZĄDZENIEM REACH DOKOŁA POLSKI – REJESTRACJA 2018 w pigułce.
Obowiązki przedsiębiorstw wynikające z rozporządzenia REACH.
12.09.2017, Katowice

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Funduszu Górnośląskim S.A.  Oddział w Katowicach wraz z Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP oraz Biurem ds. Substancji Chemicznych zapraszają do wzięcia udziału w seminarium pt. "Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – rejestracja 2018 w pigułce". Spotkanie odbędzie się 12 września  (wtorek), na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego  w Katowicach, przy ul. Jordana 18, w sali 105 (I piętro), w godzinach od 09.00 do 14.30.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia REACH w związku ze zbliżającym się terminem rejestracji pełnej ( 1 czerwca 2018 roku).

Zapraszamy przedstawicieli firm mikro, małych oraz średnich do wzięcia udziału w seminarium poświęconemu tematyce rozporządzenia REACH, a w szczególności wypełnieniu obowiązków rejestracyjnych. Przypominamy, że art. 5 tego aktu prawnego wskazuje, że jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w określonym terminie, nie będzie mogła jej produkować/ importować i wprowadzać na rynek unijny. Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej, dlatego też nasze seminarium ma Państwu wskazać różne możliwości pomocy i wsparcia oraz sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.

Na zakończenie seminarium odbędzie się panel dyskusyjny dla przedsiębiorców zainteresowanych szczególnymi wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia  REACH.

Seminarium poprowadzą: dr inż. Monika Wasiak-Gromek, Naczelnik Wydziału Krajowego Centrum Informacyjnego ds. REACH i CLP, Biuro ds. Substancji Chemicznych oraz p. Krzysztof Domański, Krajowe Centrum Informacyjne ds. REACH i CLP, Biuro ds. Substancji Chemicznych.

Aby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie załączonej Karty Uczestnictwa i odesłanie jej na adres poczty elektronicznej enterprise@oddzial.fgsa.pl  do 8 września 2017 r.

Uwaga: przesłanie wypełnionej Karty Uczestnictwa oraz otrzymanie zwrotnie potwierdzenia udziału  (na adres poczty elektronicznej podany w zgłoszeniu)  jest warunkiem uczestniczenia w seminarium.

Udział w seminarium jest bezpłatny dla uczestników
.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerami tel. : 32 72 858 829, 32 72 85 828 

Do pobrania:


Serdecznie zapraszamy !!

Ośrodek Enterprise Europe Network
przy Funduszu Górnośląskim S.A. Oddział w Katowicach


Copyright © 2017 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl