Wsparcie dla przedsiębiorców w trudnościach - projekt Early Warning Europe.


Bezpłatne usługi dla przedsiębiorców, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu - pomoc doświadczonych konsultantów i mentorów w ramach projektu Early Warning Europe.


Każdy z nas wie, że przyznanie się do porażki i poproszenie o pomoc nie jest łatwym zadaniem. Żyjemy w czasach gloryfikacji sukcesu i wspinania się po kolejnych szczeblach kariery. Na szczęście powoli odkrywamy, że przyznanie się do niepowodzenia nie jest żadnym wstydem. I to zarówno w życiu prywatnym jak i w biznesie. Dowodem na to może być wielkie zainteresowanie projektem Early Warning Europe, który działa w Polsce od grudnia 2016 roku. W ciągu 19 miesięcy zgłosiło się do niego ponad 300 przedsiębiorców i cały czas zgłaszają się kolejni.


O wsparcie w ramach Projektu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy, działający na terenie Polski, którzy na skutek dynamiki rynku, oddziaływania różnych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracili sprawność prowadzenia biznesu lub, w opinii przedsiębiorcy, istnieje ryzyko spowolnienia rozwoju firmy w przyszłości. Skupieni w ramach projektu Early Warning konsultanci, mentorzy oraz doradcy restrukturyzacyjni, w bezpośrednim kontakcie pomagają przedsiębiorcom przejść przez sytuację kryzysową, ryzyko porażki i jej konsekwencje, wspólnie wypracowywać niezbędne zmiany, wskazać najlepsze rozwiązania.


Przedsiębiorca po zgłoszeniu się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.parp.gov.pl/ewe kierowany jest do dostępnego i zlokalizowanego możliwie najbliżej konsultanta, który ma za zadanie przyjrzeć się firmie z lotu ptaka i pomóc zdiagnozować przyczynę problemów. Po zakończeniu diagnozy, w zależności od jej wyniku, można rozpocząć pracę z mentorem – doświadczonym przedsiębiorcą, który przez maksymalnie 6 miesięcy będzie „prowadził ich pod rękę”, towarzysząc przedsiębiorcy w procesie zmiany. Inna możliwość to podjęcie współpracy z doradcą restrukturyzacyjnym, który pierwszej porady udzieli bezpłatnie. Są już pierwsi właściciele firm, którzy zakończyli udział w projekcie i teraz z nową energią i głową pełną pomysłów prowadzą swoje przedsiębiorstwa. I to właśnie oni są najlepszym dowodem na to, że projekt Early Warning działa!


Zainteresowanych zachęcamy do zgłoszenia się do zespołu Early Warning Europe już teraz! Nie ma sensu czekać, bo jak dobrze wiemy - lepiej zapobiegać niż leczyć.


Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.parp.gov.pl/ewe, lub dzwoniąc bezpośrednio na infolinię projektu pod numer 664 316 709.


Projekt realizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.


Zachęcamy także do obejrzenia filmu, który wyjaśnia, na czym polega projekt Early Warning Europe.

https://youtu.be/0LHm5_53ECw


Copyright © 2017 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl