Przedsiębiorco, poznaj ułatwienia dla prowadzenia Twojego biznesu – cykl spotkań.


Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców


Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.


Zapraszamy na spotkanie w Katowicach, 23 maja 2019 r.

Miejsce:

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA

Sala Konferencyjna

ul. 11 Listopada 50 (wjazd od ul. Roździeńskiej 25)

40-387  Katowice

Rejestracja>>>


  • Uczestnicy dowiedzą się na nich o gwarancjach jakie daje im Konstytucja Biznesu i uprawnieniach jakie przysługują im podczas kontroli.
  • Osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a mali przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u.
  • Wszyscy będą mogli poznać funkcjonalności Punktu Informacji Przedsiębiorcy oraz dowiedzieć się jakie sprawy można online załatwić w CEiDG, dodatkowo - jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie.
  • Podczas spotkań omówione będą również praktyczne ułatwienia wprowadzone w  Pakiecie MŚP, znaczenie regulowania sukcesji w firmach oraz korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych.
  • Krok po kroku przedstawione będą zasady funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych. 


Podczas spotkań przedsiębiorcy mogą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wszystko w towarzyszącej konferencji strefie informacyjnej, w której organizatorzy i partnerzy cyklu udzielają przedsiębiorcom indywidualnych konsultacji.


Partnerami strategicznymi tegorocznego cyklu są Bank Gospodarstwa Krajowego i PKO Bank Polski. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio. W akcję zaangażowały się również: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz sieć Enterprise Europe Network.


Szczegółowy harmonogram spotkań, możliwość rejestracji oraz informacje na temat konferencji i zmian dla firm można znaleźć na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.plCopyright © 2019 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl