SZKOLENIE ONLINE:
„Nowe zasady delegowania pracowników po 30 lipca 2020 r. oraz problematyka zatrudnienia cudzoziemców w warunkach epidemii COVID-19 (pobyt, praca oraz zmiana warunków pracy)”.

17.12.2020 r., godz. 10.00 – 13.15


Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online, którego celem będzie zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi związanymi z problematyką delegowania pracowników oraz świadczenia usług przez polskie firmy na rynkach zagranicznych.

Uczestnikom zostaną przedstawione praktyczne wskazówki odnośnie zasad wykonywania usług, warunków pracy i płacy, ubezpieczenia społecznego oraz opodatkowania dochodów uzyskiwanych na rynkach zagranicznych.

Seminarium poprowadzi pan Łukasz Żak z firmy „ŻAK LEGAL SUPPORT OFFICE”, prawnik – specjalista ds. prawa gospodarczego, od wielu lat specjalizujący się w tematyce transgranicznego świadczenia usług, delegowania pracowników, współpracy zagranicznej przedsiębiorstw oraz w zakresie prawa gospodarczego.


PROGRAM SPOTKANIA:


 • Nowe regulacje dotyczące delegowania pracowników w po 30 lipca 2020r.  – zakres i znaczenie dla przedsiębiorców świadczących usługi na rynkach krajów UE.
 • Wdrożenie zmian dotyczących delegowania prawników na przykładzie prawa niemieckiego - warunki pracy i wynagrodzenia, delegowanie długotermoinowe.
 • Wymagania admiracyjno – prawne w procesie delegowania pracowników na przykładzie Niemiec po 30 lipca 2020 r.
 • Kluczowe dokumenty w procesie transgranicznego świadczenia usług i delegowania pracowników.
 • Problematyka podatkowa oraz ubezpieczenia społecznego w procesie delegowania pracowników za granicę / podróż służbowa a delegowanie/ zasady rozliczeń z ZUS oraz US.
 • Przyjazd cudzoziemców do Polski - w warunkach pandemii (przekraczanie granicy, kwarantanna, ograniczenia wjazdu).
 • Zatrudnienie i pobyt cudzoziemców w 2020 roku w warunkach pandemii Covid - 19.
 • Zmiana warunków pracy cudzoziemca w kontekście narzędzi wsparcia, określonych w Tarczy Antykryzysowej w warunkach pandemii Covid - 19.
 • Zasady ubezpieczeń społecznych oraz opodatkowania cudzoziemców świadczących pracę w ramach stosunku pracy oraz na podstawie umowy cywilnoprawnej.

 

Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego do dnia 16.12.2020 r.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Informacje techniczne:

 • link do szkolenia prześlemy w potwierdzeniu uczestnictwa,
 • wystarczy kliknąć w link o umówionej godzinie,
 • prosimy o nienagrywanie i nieudostępnianie nagrania osobom trzecim.


Prosimy o podawanie adresów e-mail, na które zostanie wysłane zaproszenie do logowania na szkolenie.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zespół Enterprise Europe Network Katowice
Fundusz Górnośląski SA
Email: enterprise@oddzial.fgsa.pl
tel.: +48 32 72 85 600, wew: 165, 203, 207Nazwa instytucji:*
Adres*
Imię i nazwisko uczestnika*
Stanowisko/funkcja*
Telefon/Fax*
Adres e-mail*
Wyślij formularz

*Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w formularzu danych w celach sprawozdawczych realizacji projektu Enterprise Europe Network i jego rozliczenia finansowego przez Fundusz Górnośląski S.A. Więcej informacji  na stronie www.fgsa.pl.


Projekt  Enterprise  Europe  Network – South Poland jest współfinansowany przez Komisję Europejską z programu COSME  (na lata  2014- 2020) oraz Ministerstwo Rozwoju   ze środków budżetu państwa.


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl