Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Szkolenie: „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie”
22-23 września 2022 r., godz. 9.00-16.00,
Katowice, Al. Roździeńskiego 188

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 22 i 23 września br.

Szkolenie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych, a zwłaszcza do tych osób w firmach, które osobiście przeprowadzają tego typu transakcje lub je nadzorują. W szczególności, skorzystają z niego firmy, dla których obserwowane w ostatnim czasie wahania kursów walut pogarszają marże handlowe oraz firmy, którym takie wahania utrudniają zaplanowanie budżetu kosztów i przychodów.

Szkolenie poprowadzą eksperci - praktycy z zakresu rynku walutowego:
- Główny Ekonomista NDM SA Pan Jacek Maliszewski, z 25 letnim doświadczeniem na rynku walutowym, autor książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny".
- Pan Łukasz Leszczyński: Zarządzający Ryzykiem Finansowym w Niezależnym Domu Maklerskim SA.

Prowadzący p. Jacek Maliszewski przedstawi słuchaczom "case study" - przykłady działań zabezpieczających ryzyko, jakie udało mu się wdrożyć w ciągu ostatnich 15 lat swojej pracy, pokaże metody zabezpieczeń "od kuchni" i wyjaśni bieżącą sytuację na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN.

Pan Łukasz Leszczyński przedstawi informacje na temat rachunkowości zabezpieczeń oraz omówi ryzyko walutowe w perspektywie obrazu księgowego (ujęcie kasowe wobec księgowego).


Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

  1. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.
  2. Każda firma, zależna od poziomów kursów walutowych, narażona jest na straty- nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu, ale także z powodu źle przeprowadzonego procesu zabezpieczeń. Dzięki szkoleniu dowiedzą się Państwo, jak sobie z tym radzić.
  3. Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją; na szkoleniu zostanie przekazana wiedza, jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje
  4. Ryzyko walutowe należy zabezpieczać, ważne jednak, aby robić to dobrze. Na szkoleniu zostanie pokazane spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym, jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne.

AGENDA SPOTKANIA do pobrania >>>


Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego do 21.09.2022 r.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Prosimy o podawanie adresów e-mail, na które zostanie wysłane potwierdzenie i szczegóły dot szkolenia.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zespół Enterprise Europe Network Katowice
Fundusz Górnośląski SA
Email: enterprise@oddzial.fgsa.pl
tel.: +48 32 72 85 600, wew: 165, 203, 207Nazwa instytucji:*
Adres*
Imię i nazwisko uczestnika*
Stanowisko/funkcja*
Telefon/Fax*
Adres e-mail*
Wyślij formularz

* Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: https://www.enterprise.fgsa.pl/?p=pl/menu/010/590


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl