Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Rumuński producent domów z drewna poszukuje alternatywnych materiałów termoizolacyjnych

Północno-wschodnia rumuńska firma produkująca domy w technologii szkiletowej poszukuje producentów innowacyjnych materiałów termoizolacyjnych (posiadających certyfikat CE) będących alternatywą dla wełny mineralnej lub styropianu, a także innych specyficznych elementów metalowych. Proponowana forma współpracy to umowa handlowa i/lub umowa na dostawy.

Założona jako firma rodzinna firma specjalizuje się w produkcji i montażu domów w technologii „drewnianej” (szkieletowej) polegającej na fabrycznym wykonaniu ścian i elementów szkieletowych domu, a następnie montażu na miejscu. We własnej fabryce (hale produkcyjne o powierzchni 2000 m², magazyny) domy budują ludzie, którzy kochają i szanują drewno, stosując określone procedury: suszenie drewna z czterech stron, zabezpieczanie go przed szkodnikami, wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych itp. Wszystkie etapy procesu produkcyjnego realizowane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania (CNC, specjalistyczne maszyny stolarskie, stół montażowy do paneli, specjalistyczne oprogramowanie do obliczeń statycznych i projektowania wytrzymałości domów na konstrukcjach drewnianych itp.). Firma produkuje kilka typów domów drewnianych (standardowe, wypoczynkowe, pasywne), jest obecna zarówno na rynku rumuńskim (marka zarejestrowana w Państwowym Urzędzie Wynalazków i Znaków Towarowych), jak i na innych rynkach europejskich, takich jak Francja, Belgia, Holandia, Niemcy.

Spółka poszukuje do współpracy partnerów z następujących branż:

• Producenci innowacyjnych materiałów zaliczanych do kategorii materiałów termoizolacyjnych, alternatywnych dla wełny mineralnej czy styropianu, posiadających certyfikat CE, którzy przeszli wszystkie formalne etapy wprowadzenia ich na rynek. Te innowacyjne materiały znajdą zastosowanie zarówno wewnątrz ścian domu, jak i na elewacjach zewnętrznych, a technologia „drewniana” jest doskonale przystosowana do budowy domów o niemal zerowym zużyciu energii (standard nZEB).

• Producenci części metalowych, specyficznych dla technologii „drewnianej” odpowiednio takich jak: elementy montażowe i mocujące (wkręty stolarskie, profesjonalne gwoździe itp.), a także łączniki metalowe (narożniki, listwy metalowe, wsporniki metalowe itp.).

Nr oferty: BRRO20221221017.


Pełny opis w języku angielskim można znaleźć za pomocą wyszukiwarki, wpisując w nią powyższy numer oferty: https://www.enterprise.fgsa.pl/?p=pl/menu/020/015

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem:

Wydział Doradztwa i Informacji

Ośrodek Enterprise Europe Network

enterprise@oddzial.fgsa.pl
+48 32 72 85 600 wew. 129, 165, 207


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl