Szkolenie
"Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej"
22-23.02.2018 Katowice


Ośrodek Enterprise Europe Network przy Funduszu Górnośląskim S.A. zaprasza Państwa na szkolenie pt.: "Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej", które odbędzie się w dniach 22-23.02.2018 w Centrum Konferencyjnym na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana 18 w Katowicach.

Szkolenie adresowane jest do wszystkich przedsiębiorców (zwłaszcza MŚP), którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas dwudniowego szkolenia pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

Szkolenie poprowadzi p. Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista firmy DMK, który od wielu lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe, w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa "zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi'. Autor książki "Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny".

Korzyści dla uczestników

  • wiedza, jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje
  • poznanie praktycznych przykładów zabezpieczeń przed ryzykiem
  • poznanie zaawansowanego spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym

Aby wziąć udział w szkoleniu,  należy wypełnić Kartę Uczestnictwa.

Uwaga: istnieje możliwość zgłoszenia się na 1 wybrany dzień lub na pełne 2 dni szkolenia:

  • I dzień szkolenia – tematy podstawowe
  • II dzień szkolenia – tematy średnio i wysoce zaawansowane

Prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu, w których dniach planują Państwo  wziąć udział. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona !

Do pobrania:


Projekt  Enterprise  Europe  Network – South Poland jest współfinansowany przez Komisję Europejską z programu COSME  (na lata  2014- 2020) oraz Ministerstwo Rozwoju   ze środków budżetu państwa.


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl