Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Przewodnik Dobrych Praktyk w Zakresie Zamówień Publicznych

"Nawigacja wśród zmian - Jak Nowe Podejścia do Zamówień Publicznych utworzą nowe rynki"


W wyniku realizacji projektu EuroProc, mającego na celu poprawę dostępu MŚP do europejskiego rynku zamówień publicznych, opracowano przewodniki dla przedsiębiorstw z zakresu Zamówień Publicznych.

Główną ideą projektu „Współpraca regionalna na rzecz dostępu MŚP do zamówień publicznych” była poprawa dostępu małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich większe uczestnictwo w rynku zamówień publicznych. Partnerzy projektu wsparli wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie pomocy przedsiębiorcom we wchodzeniu na rynek zamówień publicznych zarówno w kraju macierzystym, jak i na pozostałe rynki europejskie. Projekt był współfinasowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz partnerów biorących udział w projekcie w ramach programu INTERREG IVC.

Projekt realizowało konsorcjum złożone z instytucji o charakterze publicznym wspierających rozwój biznesu, ulokowanych w 10 krajach: Hiszpania, Rumunia, Węgry, Bułgaria, Czechy, Polska, Dania, Francja, Włochy i Portugalia. W woj. śląskim realizatorem projektu była Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (obecnie pod nazwą Fundusz Górnośląski SA). Poparcie dla projektu wyraziły również władze regionalne.

Chcąc przyczynić się do poprawy dostępu MŚP do europejskiego rynku zamówień publicznych, gorąco zachęcamy do lektury dwóch publikacji z tego zakresu: Przewodnik „NAWIGACJA WŚRÓD ZMIAN” oraz Przewodnik Dobrych Praktyk.


Przewodnik „NAWIGACJA WŚRÓD ZMIAN – Jak Nowe podejścia do zamówień publicznych utworzą nowe rynki”, prezentujący nowe podejście do zamówień publicznych w Europie, zawiera wskazówki dla liderów biznesu w małych i średnich przedsiębiorstwach, które pomogą zrozumieć zmiany zachodzące w europejskiej polityce zamówień publicznych. Publikacja jest podzielona na cztery obszary tematyczne:

  • „Zielone Zamówienia Publiczne” - promowanie i upowszechnianie rozwiązań przyjaznych środowisku
  • Uwzględnianie kwestii społecznych w zamówieniach publicznych
  • Promowanie Innowacji
  • Elektroniczne Zamówienia Publiczne

Pliki do pobrania:

Druga publikacja - Przewodnik Dobrych Praktyk, powstała w wyniku analizy europejskiego rynku zamówień publicznych i jest zbiorem doświadczeń różnych instytucji otoczenia biznesu z całej Europy w zakresie ułatwiania przedsiębiorcom z sektora MŚP dostępu do rynku zamówień publicznych:
Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl