Inicjatywa na rzecz zrównoważonych produktów (SPI) - podsumowanie konsultacji SME Panel

Na przełomie kwietnia i czerwca br. zachęcaliśmy naszych regionalnych przedsiębiorców do udziału w konsultacjach Komisji Europejskiej dotyczących unijnej inicjatywy na rzecz zrównoważonych produktów (Sustainable Products Initiative).

 

Zdaniem Komisji to konkretne badanie dotykało niezwykle ważnych tematów, gdyż na  produktach bardziej trwałych, energooszczędnych, nadających się do ponownego wykorzystania, naprawy, recyklingu skorzystają konsumenci, środowisko i klimat.

Znacząca grupa ankietowanych (90%) reprezentowana była przez firmy z różnych krajów, na co dzień korzystające ze wsparcia sieci Enterprise Europe Network.

 

Wyniki ankiety pokazały, że kwestie związane z wprowadzaniem na rynek zrównoważonych produktów są ważne dla MŚP.  Większość z nich jest w stanie, przynajmniej w pewnym stopniu, oszacować swój wpływ na środowisko i społeczeństwo (53% w całości lub w dużym stopniu). Prawie połowa MŚP często (24%) lub prawie zawsze (21%) wprowadza bardziej zrównoważone produkty na rynek europejski. Jeśli chodzi o działalność innowacyjną, MŚP częściej angażują się w zrównoważone innowacje produktowe niż w regularne odnawianie produktów.

 

W załączeniu przekazujemy szczegółowy raport z konsultacji: pobierz >>>

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl