Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Warsztaty: Raportowanie ESG krok po kroku - jak opracować swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju

14.11.2023 r., godz. 10.30 do 16.00


Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnych warsztatach na temat raportowania ESG, które odbędą się w dniu 14.11.2023, w godz. 10.30 do 16.00.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na warsztaty swoich laptopów.

 

Program

 

 

 

 

10.30-12.00

       ·       Przygotowanie struktury organizacyjnej: budowanie świadomości i kompetencji, ustalenie odpowiedzialności za wdrożenie działań  ESG, dostosowanie struktury zarządzania obszarem ESG  do działalności biznesowej.

       ·       Określenie celu i odbiorców raportu- rodzaje interesariuszy , wpływ na organizację,  mapowanie interesariuszy, angażowanie interesariuszy.

       ·       Analiza istotności: proces doboru wskaźników do raportowania. 

12.00-12.15

 Przerwa

 

 

 

 

12.15-13.45

       ·       Diagnoza ESG -do czego służy, metody przeprowadzania diagnozy   i ich atuty.

       ·       Analiza szans i ryzyka związanego z klimatem.

       ·       Opracowanie strategii ESG-benchmark sektorowy i ratingi, analiza luk, strategiczne cele (KPI) i wskaźniki ich pomiaru.

       ·       Proces agregacji danych.

13.45-14.15

 Przerwa na lunch

 

 

14.15-15.45

       ·       Standardy i wytyczne do raportowania danych niefinansowych: GRI 2021 i ESRS.

       ·       Dobre praktyki.

       ·       Ocena zewnętrzna raportu.

15.45-16.00

 Pytania i odpowiedzi

 

W sierpniu br. Komisja Europejska przyjęła zestawy ESRS (Europejskie Wskaźniki Zrównoważonego Raportowania), stawiając tym samym kolejny krok w promowaniu zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój to inne podejście do rozwoju społeczeństw, zarządzania, produkcji i użytkowania dóbr ze względu na zachodzące w świecie niekorzystne zmiany klimatyczne oraz nierówności społeczne, na które wpływ ma działalność człowieka. Podjęcie działań to z jednej strony konieczność, ale też szansa i nowe możliwości dla przedsiębiorstw.


Dzięki szkoleniu poznają Państwo raportowanie od podszewki, tak by móc podjąć najlepszą decyzję dotyczącą raportowania w swojej firmie.

Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego najpóźniej do 10.11.2023 r.

Prosimy o podawanie adresów e-mail, na które zostanie wysłane potwierdzenie udziału w szkoleniu.

 


Nazwa instytucji:*
Adres*
Imię i nazwisko uczestnika*
Stanowisko/funkcja*
Telefon/Fax*
Adres e-mail*
Wyślij formularz

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zespół Enterprise Europe Network Katowice
Fundusz Górnośląski SA
Email: enterprise@oddzial.fgsa.pl
tel.: +48 32 72 85 600, wew: 128, 129, 2165, 203, 207


* Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych.


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl