Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Konsultacje publiczne:
Warianty wsparcia w obszarze badań i rozwoju w zakresie technologii podwójnego zastosowaniaZachęcamy do regularnego odwiedzania portalu „Wyraź swoją opinię”, gdzie Komisja Europejska zamieszcza tzw. konsultacje publiczne. Dzięki tej inicjatywie, obywatele i przedsiębiorcy mogą podzielić się swoimi poglądami i uwagami na temat nowych unijnych strategii i obowiązujących przepisów.

 

Obecnie, jednym z tematów podnoszonych na portalu są warianty wsparcia w obszarze badań i rozwoju w zakresie technologii podwójnego zastosowania (zastosowania cywilne oraz wojskowe).

Rozpoczęte już przez Komisję Europejską, w ramach Europejskiej strategii bezpieczeństwa gospodarczego, konsultacje w sprawie białej księgi dot. możliwości zwiększenia wsparcia na rzecz badań i rozwoju obejmujących technologie o potencjale podwójnego zastosowania będą otwarte do 30 kwietnia br.  


W imieniu Komisji Europejskiej gorąco zachęcamy do zgłaszania uwag na temat wariantów przedstawionych we wspomnianej białej księdze, co umożliwi kompleksowy dialog ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, który będzie stanowił podstawę dalszych działań Komisji.


Szczegółowe informacje wraz z dokumentem Biała księga - COM(2024)27 (dostępnym w języku polskim) znajdują się tutaj

 

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl