Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Konsultacje z udziałem MŚP – rozporządzenie w sprawie etykietowania wyrobów włókienniczych


Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, w szczególności firmy działające w sektorze produkcji i/lub dystrybucji tekstyliów, do udziału w prowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach online nt. rozporządzenia UE w sprawie etykietowania wyrobów włókienniczych 1007/2011


Rozporządzenie to głównie odnosi się do etykietowania i oznakowania:

  • wyrobów włókienniczych w odniesieniu do składu surowcowego oraz;

  • wyrobów włókienniczych zawierających części nietekstylne pochodzenia zwierzęcego.


Z uwagi na to, iż polityki i otoczenie gospodarcze znacznie się zmieniły od 2011 r., KE widzi dużą potrzebę przeglądu i oceny przedmiotowych przepisów prawnych.

Takie działania są niezbędne w celu aktualizacji tych przepisów i wprowadzenia specyfikacji w nowych obszarach etykietowania (np. instrukcje dotyczące pielęgnacji, pochodzenie, rozmiar) oraz fizycznego lub cyfrowego etykietowania wyrobów włókienniczych, z należytym uwzględnieniem innych obecnych inicjatyw ustawodawczych mających wpływ na sektor włókienniczy.


Rozpoczęte konsultacje mają zachęcić zainteresowanych przedsiębiorców do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie wdrażania obecnego rozporządzenia oraz opiniami na temat ewentualnych zmian i nowych rozwiązań.


Informacje zgromadzone za pomocą niniejszej ankiety on line pomogą w modyfikacji przepisów, tak by uwzględniały one potrzeby MŚP.


Ankieta będzie otwarta do 7 czerwca 2024 r.

Link do ankiety: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/70b2fc01-a9dd-1874-2581-0d668a46c274


Z góry dziękujemy za udział oraz cenne uwagi!

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl