Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Seminaria, webinaria

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Podsumowanie badania ankietowego SME Panel nt. cyberbezpieczeństwa.

Na początku tego roku nasz ośrodek włączył się w promocję ankiety Komisji Europejskiej skierowanej do firm aktywnie działających w sektorze cyberbezpieczeństwa.  Badanie miało na celu wypracowanie wspólnych zaleceń i podstaw do planowanych, dedykowanych programów wsparcia, które pomogłyby takim firmom stawić czoła wyzwaniom i ułatwiłyby im dalszy rozwój.

 

W jednym z pytań, poproszono firmy o wymienienie głównych barier, na jakie napotykają w swojej  działalności.  Firmy najczęściej wskazywały na brak finansowania dłużnego, czy finansowania kapitałowego, fragmentację rynku europejskiego, niewystarczającą świadomość, jak uzyskać dostęp do odpowiedniego finansowania oraz niepewność ram legislacyjnych.

 

W raporcie Komisji, który przekazujemy w załączeniu, znajdą Państwo więcej informacji, spostrzeżeń i wniosków uzyskanych od firm z przedmiotowej tematyki.

 

Przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w badaniu jeszcze raz dziękujemy za wkład i poświęcony czas!

 

Raport - do pobrania w formacie pdf

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl