Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Podsumowanie badania ankietowego SME Panel nt. rozporządzenia REACH

W marcu br. nasz ośrodek rozpoczął promocję ankiety Komisji Europejskiej skierowanej do przedsiębiorców, dotyczącej przeglądu rozporządzenia REACH.

Ankietę dostępną w systemie online można było wypełnić do 6 maja 2022.

 

Przedsiębiorcom, którzy zechcieli podzielić się swoimi opiniami i wnioskami nt. rejestracji chemikaliów, komunikacji w łańcuchu dostaw, obowiązujących zezwoleń i ograniczeń, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za cenny wkład i poświęcony czas.

 

Uczestnicy ankiety pochodzili łącznie z 16 krajów członkowskich UE i reprezentowali cały przekrój sektora przedsiębiorczości (mikro, małe, średnie i duże firmy), – co zostało zobrazowane na wykresach i rysunkach znajdujących się w raporcie.

 

W pytaniu dotyczącym przynależności do działalności sektorowej, firmy zaznaczały następujące opcje: „inna produkcja” lub „inny sektor”, metale, formulator chemikaliów, chemikalia specjalistyczne. W dalszej kolejności pojawiały się takie odpowiedzi jak: tworzywa sztuczne, detergenty i środki czystości oraz polimery.    

 

Aby poznać więcej szczegółów zachęcamy do lektury dołączonego poniżej raportu Komisji Europejskiej. 

Dokument do pobrania:Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl