Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Ankieta dla MŚP: Zrównoważony system żywnościowy - ustanawianie ram UE

Przedsiębiorco! Twoja opinia liczy się w Europie!

 

W imieniu Komisji Europejskiej zachęcamy naszych lokalnych przedsiębiorców do udziału w konsultacjach SME PANEL nt. zrównoważonego systemu żywnościowego.  

 

Ze zrównoważonymi systemami żywnościowymi mamy do czynienia poczynając od rozwoju zrównoważonych praktyk rolniczych, rozwoju bardziej zrównoważonych systemów dystrybucji żywności, stworzenia zrównoważonej diety i ograniczenia marnotrawienia żywności w całym systemie.


UE dąży do przekształcenia sposobu produkcji i konsumpcji żywności w Europie, tak aby:

·         zmniejszyć ślad środowiskowy systemów żywnościowych,

·         wzmocnić odporność na kryzysy,

·         nadal zapewniać zdrową i przystępną cenowo żywność również przyszłym pokoleniom.

 

W kontekście „Europejskiego Zielonego Ładu” Komisja przyjęła kompleksową strategię „Od pola do stołu” (Farm to Fork strategy), której celem jest wsparcie przejścia na zrównoważony system żywnościowy. W ramach tej strategii ogłoszono inicjatywę na rzecz ram dotyczących zrównoważonych systemów żywnościowych, które Komisja Europejska wprowadzi w 2023 r.

 

Ramy te będą obejmować definicje, ogólne zasady i cele oraz będą stanowić podstawę wymogów i obowiązków, które zostaną określone w odniesieniu do wszystkich podmiotów w unijnym systemie żywnościowym. Znajdą się w nich także przepisy dot. oznakowania zrównoważonej żywności i zrównoważonych zamówień publicznych na żywność, co wzmocni pozycję konsumentów i organów publicznych w dokonywaniu wyborów żywieniowych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Do ram zostaną także wprowadzone nowe systemy zarządzania na rzecz bardziej aktywnego udziału obywateli i zainteresowanych stron.

 

Zachęcamy Państwa do wyrażenia swojej opinii w tej tematyce za pośrednictwem ankiety on line, która będzie otwarta do 30 października 2022 r.

 

Link do ankiety:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/FSFSSurvey_SMEs (pole wyboru języka ankiety po prawej stronie, w zakładce „Languages”)

 

Dziękujemy za Państwa cenny wkład!

 

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl