Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Raport po konsultacjach SME Panel nt. zrównoważonego systemu żywnościowego

Oddajemy w Państwa ręce podsumowanie/raport z konsultacji, które prowadziliśmy na zlecenie Komisji Europejskiej we wrześniu i październiku 2022 r.

 

Badanie miało na celu wsparcie nowej unijnej inicjatywy na rzecz zrównoważonego systemu żywnościowego, którą Komisja Europejska planuje przyjąć w drugiej połowie 2023 r. Inicjatywa ta zakłada włączenie zrównoważonego systemu do wszystkich polityk unijnych związanych z żywnością.  

 

Efektem przekształcenie sposobu produkcji i konsumpcji żywności w Europie na tryb zrównoważony ma być min.:  

  • zmniejszenie śladu środowiskowego systemów żywnościowych,
  • ograniczenie marnowania żywności w całym systemie,
  • wzmocnienie odporności na kryzysy,
  • kontynuacja zapewniania zdrowej i przystępnej cenowo żywności również przyszłym pokoleniom. 

 

W ankiecie udział wzięło łącznie 335 respondentów, głównie z sektora żywności i pasz. Uzyskane w ankiecie 333 odpowiedzi pochodziły z 21 państw członkowskich UE. Większość z nich deklarowała, że działa tylko w jednym państwie członkowskim UE. Wśród 335 respondentów, 206 firm to podmioty działające w Polsce.

 

Więcej informacji, opinii i wniosków od MŚP znajdą Państwo w dołączonym raporcie.

 

Załącznik: Raport >>>


Jeszcze raz dziękujemy za wkład i zaangażowanie!!


Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl