Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Seminaria, webinaria

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

W tej zakładce publikujemy zagraniczne oferty współpracy, wyodrębnione spośród innych ofert z naszej bazy, koncentrujące się na produktach i usługach, pomagających zwalczać pandemię COVID - 19.

1. Francuska firma specjalizująca się w krytycznych wyrobach medycznych opracowała szybki i łatwy test molekularny Covid-19 na ślinę we współpracy z uznaną organizacją badawczą. Ten roztwór do badania przesiewowego śliny posiada oznaczenie CE-IVD (dyrektywa w sprawie urządzeń do diagnostyki in vitro) i jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Firma poszukuje nowych partnerów międzynarodowych poprzez umowy licencyjne lub umowy handlowe z pomocą techniczną.

 

Pobieranie wymazów jest najczęściej używanymi metodami diagnozowania zakażenia koronawirusem oraz ciężkiego ostrego zespołu oddechowego (SARS - CoV-2). Francuska firma opracowała kompletny, szybki i łatwy test molekularny na ślinę Covid-19 w uznanej organizacji badawczej. Test obejmuje:

- Zestaw z odczynnikami i sprzętem niezbędnym do jego realizacji

- Przenośne urządzenie grzewcze

- Aplikację na smartfona umożliwiającą odczytanie i śledzenie wyniku

Dystrybutorom proponuje się umowy licencyjne, którzy prawdopodobnie zaproponują utrzymanie pierwszego poziomu.

TOFR20210325001- cała oferta w języku angielskim

 

2. Hiszpańska firma technologiczna z szeroką wiedzą w dziedzinie biocydów opracowała środek antybakteryjny o zastosowaniu w sektorach: sanitarnym, handlowym, transportowym pasażerskim, w pralniach, hotelach, etc. Firma poszukuje przedstawicieli handlowych do reprezentowania nowego produktu, a także partnerów do świadczenia usług dystrybucyjnych.

 

Firma opracowała długotrwałe wytwarzanie biocydów przy użyciu nanotechnologii. Produkty nastawione są na ochronę tekstyliów przed wszelkiego rodzaju mikroorganizmami.. Opracowany w 2018 roku i z międzynarodowym patentem, wykorzystujący proces nanotechnologiczny oparty na pochodnej srebra. Działanie przeciwdrobnoustrojowe utrzymuje się na tekstyliach przez co najmniej 7 dni, ponieważ kapsułkowany składnik aktywny jest powoli w  kontrolowany sposób uwalniany do tekstyliów, tworząc warstwę ochronną, która zapobiega rozwojowi mikroorganizmów na tkaninach. Jest to produkt przeznaczony do natryskiwania na sucho, bez spłukiwania na wszelkiego rodzaju tkaninach, skórze, gumie i materiałach polimerowych. Produkt oferuje długotrwałą ochronę poprzez ciągłe uwalnianie substancji czynnej przez co najmniej 7 dni. Produkt jest stabilny w wysokiej temperaturze, dodatkowo odporny na prasowanie, zgodny z normami europejskimi UNE-EN 14476, UNE-EN 1276 i JIS L 1902. Substancja czynna została zatwierdzona przez ECHA w Europie i FDA w USA.

BOES20210504001 - cała oferta w języku angielskim


3. Innowacyjna turecka firma poszukuje partnera handlowego, licencyjnego lub produkcyjnego dla swojego produktu w postaci centrali wentylacyjnej (Hygiene AHU). Może być stosowana w wszystkich salach operacyjnych czy też pomieszczeniach wymagających wrażliwych i sterylnych warunków, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny i chemiczny etc.

 

Turecka firma oferuje opracowaną przez siebie higieniczną centralę wentylacyjną. Składa się z następujących systemów:

- Bezpieczny system ochrony przed wirusami

- System filtracji HEPA i ULPA U15

- Bezszwowe kanały powietrzne pokryte jonami srebra

- System liczenia cząstek i ostrzegania o lampach

- Dwustrefowy system klimatyzacji temperaturowej

- Dwustrefowa klimatyzacja ciśnieniowa - Nawilżanie i system sontrolu wilgotności

- System wentylacji i kontroli ciśnienia i. System jest systemem kompletnym, który uzyskał najwyższą ocenę 4A w 4 oddziałach Europejskiego Urzędu Patentowego Firma poszukuje długoterminowej współpracy w oparciu o umowę handlową z pomocą techniczną, umowę licencyjną lub umowę produkcyjną.

TOTR20191212001- cała oferta w języku angielskim


4. Duńskie przedsiębiorstwo zaprojektowało i wyprodukowało wysokiej klasy, estetyczne i funkcjonalne środki dezynfekujące w formie urządzenia wykorzystującego żel lub środki na bazie alkoholu. Przedsiębiorstwo poszukuje dystrybutorów na terenie Unii Europejskiej.

Produkowane ze stali nierdzewnej dezynfektory, pasują do nowoczesnych biur, sklepów i restauracji. Środki dezynfekujące są zaprojektowane tak, aby były wygodne, łatwe do utrzymania w czystości, i mogą być zasilane zarówno z baterii, jak też z sieci. Środek dezynfekujący oferuje szereg korzyści:

- Wykorzystuje kanister o pojemności 5 litrów, który można łatwo wymienić

- Dozownik działa bezdotykowo, z dozowaniem aktywowanym czujnikiem

- Może być stosowany zarówno do środka do dezynfekcji rąk, jak i żelu do rąk oraz działa z systemem zapobiegającym kapaniu i regulowanym dozowaniem

- aby był jak najbardziej elastyczny, jest wyposażony w akumulator o długiej żywotności i kabel zasilający, dzięki czemu może pracować również przy zasilaniu sieciowym.

- Widoczny wskaźnik poziomu zawartości, a także diody LED wskazujące stan naładowania baterii. 

BODK20210811001 - cała oferta w języku angielskim

 

5. Brytyjskie przedsiębiorstwo rozwijające i dostarczające rozwiązania z dziedziny cyfrowych rozwiązań zdrowotnych wspomagających zdalną diagnostykę kliniczną; monitorowanie i zarządzanie pacjentami, opracowało narzędzie do oceny objawów COVID i monitorowania przebiegu choroby dla lekarzy i pacjentów. Poszukują partnerów. którzy mogą umożliwić im wejście na rynek na podstawie umowy agencyjnej lub umowy o świadczenie usług dystrybucyjnych.

Brytyjskie przedsiębiorstwo opracowało cyfrową wersję formularza do zdalnego użytku w domu mającego uchwycić te znane objawy i nowe objawy Covid-19. Internetowa lub mobilna aplikacja dla pacjentów oraz kliniczny portal internetowy zostały zaadaptowane z ugruntowanej platformy cyfrowej wyrobów medycznych ze znakiem CE, która umożliwiła przedsiębiorstwu szybkie wprowadzenie nowego systemu na rynek w Wielkiej Brytanii i międzynarodowym sektorze opieki zdrowotnej oraz wsparcie klinik w ich pracy. Przedsiębiorstwo poszukuje organizacji partnera, który może umożliwić im wejście na rynek lokalny.

BOUK20210906001 - cała oferta w języku angielskim


6. Słowacki producent jednorazowych 3-warstwowych ochronnych masek chirurgicznych, poszukuje zagranicznych dystrybutorów.

Słowackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, dystrybucją i sprzedażą trójwarstwowych jednorazowych ochronnych masek chirurgicznych i artykułów medycznych. Powstało w 2020 roku jego produkty przeznaczone są dla lekarzy, personelu medycznego, personelu pielęgniarskiego oraz ogółu społeczeństwa. Firma obecnie dostarcza swoje produkty na rynek słowacki, ale część produkcji przeznaczona jest również na eksport. Wydajność dwóch linii w pracy jednozmianowej wynosi 1 500 000 szt./miesiąc.

Jednorazowe, 3-warstwowe maski chirurgiczne wykonane są z atestowanych włóknin, które zawierają elastyczną taśmę do mocowania maski do twarzy oraz metalową taśmę uszczelniającą pokrytą tworzywem sztucznym. Maska jest produkowana zgodnie z normą EN 14683:2019 + AC: 2019. Linia produkcyjno-pakująca jest w pełni zautomatyzowana przez co, wyeliminowano kontakt człowieka z surowcem podczas całego procesu produkcyjnego.

Przedsiębiorstwo poszukuje partnerów w postaci agentów handlowych i dystrybutorów produktów medycznych i farmaceutycznych.

Numer oferty: BOSK20211005001 – cała oferta w języku angielskim >>>

7. Czeskie MŚP zajmujące się zaawansowanymi technologiami produkujące zestawy profesjonalnych półmasek ochronnych i nanofiltrów, poszukuje partnerów świadczących usługi dystrybucyjne lub chcących nawiązać współpracę na podstawie umowy agencyjnej.

 

Czeskie MŚP opracowało i produkuje półmaskę ochronną z nanofiltrami, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia infekcji oraz z użytkownika na otoczenie (produkt wykonany jest bez użycia zaworu wydechowego). Zapewnia doskonałą ochronę w miejscach i obszarach, w których użytkownik może być narażony na działanie szkodliwych wirusów i bakterii, w tym COVID-19. Okrągły filtr z membraną z nanowłókna wychwytuje najbardziej znane zagrożenia biologiczne dla zdrowia człowieka o rozmiarach do 20 nm – wirusy, bakterie, alergeny, kurz, aerozole lub cząstki stałe, a dzięki zaawansowanemu filtrowi wyłapuje nawet cząstki radioaktywne (poziom filtra 3). Półmaska została przetestowana przez armię czeską pod kątem zagrożeń o poziomie bezpieczeństwa biologicznego 3 i 4 (gruźlica, wąglik, ebola) ze skutecznością 99,9%, a także przez niezależne laboratorium NELSON w USA pod kątem skuteczności filtracji wirusów i bakterii. pod certyfikacją FDA jako instrument medyczny typu II, jest zgodna z normą CSN EN 1827:200+A1:2009, a wymienne filtry cząsteczkowe zgodne z normą CSN EN 143:2001/A1 2006,. Referencyjnymi klientami półmasek ochronnych z nanofiltrami są m.in. armia amerykańska, czeska, lotnisko Praga, niemieckie Ministerstwo Zdrowia, czeska policja itp. Firma poszukuje umowy agencyjnej lub umowy o świadczenie usług dystrybucyjnych w celu ekspansji na nowe rynki.

Numer oferty: BOCZ20210616001 – cała oferta w języku angielskim >>>


8. Hiszpańska firma producent wysokiej jakości atestowanych masek higienicznych oraz FFP2 chciałaby poszerzyć swoją międzynarodową sieć partnerów. Poszukuje dystrybutorów medycznych, dealerów lub firm handlowych, które dostarczają maski higieniczne do szpitali, klinik medycznych, aptek itp. na podstawie umowy dystrybucyjnej

 

Hiszpańskie przedsiębiorstwo produkuje certyfikowane w Hiszpanii maski FFP2 oraz maski higieniczne wielokrotnego użytku. Maski są produkowane w kolorze białym, w 12 różnych kolorach i mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb (wstawianie logo, grawerowanie tkaniny, grawerowanie laserowe,.) bez utraty gwarancji jakości maski. Produkty zostały przetestowane i oznaczone znakiem CE zgodnie z normą europejską EN 149: 2001 + A1: 2009, dla masek FFP2. Maska higieniczna wielokrotnego użytku jest zgodna z normą UNE-0065-1:2020  -EN 14683 załącznik C), CWA 17553 (przepuszczalność powietrza ISO 9237 ).

BOES20210527001 - cała oferta w języku angielskim


9. Koreańskie MŚP opracowało generator elektrolizowanej wody sterylizującej z ekologicznym surowcem przy zastosowaniu HOCI (kwasu podchlorawego. Firma poszukuje partnerów do zawierania umów handlowych, dystrybucyjnych, produkcyjnych lub outsourcingowych.

 

Koreańska firma opracowała skuteczny i proekologiczny generator wody sterylizującej wykorzystujący HOCI (kwas podchlorawy), certyfikowanym przez FDA Podczas gdy sterylizatory NaOCI powodują korozję metalu i nie mogą być rozpylane, woda sterylizująca firmy może być rozpylana bez ograniczeń przestrzeni, w tym metali. Koreańska poszukuje partnera, który chciałby reprezentować swój generator wody sterylizacyjnej na rynku krajowym partnera w oparciu o:

-Umowa o świadczenie usług dystrybucyjnych: Koreańska firma oferuje produkcję i eksport swoich produktów i poszukuje dystrybutora, który może sprzedawać swoje produkty na rynku krajowym partnera.

- Umowa produkcyjna: Koreańska firma oferuje produkcję sterylizującego generatora wody na eksport, na życzenie i potrzeby partnera.

-Umowa outsourcingowa: koreańska firma oferuje outsourcing swoich sterylizujących części generatora wody dla firmy partnerskiej do wykorzystania do ich produkcji.

BOKR20210216002 - cała oferta w języku angielskim


Dane adresowe przekazywane są bezpłatnie. Jednocześnie informujemy, iż zabrania się odpłatnego przekazywania zapytań ofertowych osobom trzecim oraz innych działań mających na celu osiągnięcie zysku z dalszej dystrybucji ofert zamieszczonych na stronie: www.enterprise.fgsa.pl.

 

 

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl