ŚLĄSKIE POMAGA!

W tej szczególnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, Europa i świat - w obliczu globalnej pandemii wirusa COVID-19 – wzorem innych regionów, również i w woj. śląskim podjęto w trybie nadzwyczajnym szereg działań  mających na celu wsparcie konkretnymi działaniami śląskich przedsiębiorców. Pakiet działań obejmuje szerokie wsparcie finansowe w ramach pożyczek, instrumentów bezzwrotnych, ale także działania wspierające i zmierzające do utrzymania miejsc pracy w regionie. Poniżej podajemy kompendium działań, realizowanych na rzecz śląskich firm. Sytuacja jest „dynamiczna”, a więc lista ta będzie przez nas na bieżąco aktualizowana.
Śląski pakiet dla gospodarki obejmie pięć filarów (szczegóły i aktualności: https://dlagospodarki.slaskie.pl/) :

  • pożyczki obrotowe i płynnościowe
  • wsparcie pracodawców
  • wsparcie bezzwrotne
  • działania wspierające
  • wejścia kapitałowe

Łączna pula środków wynosi 1 mld zł. Pakiet w znacznej mierze powstał w oparciu o środki unijne zarządzane z poziomu województwa, będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.
A oto krótka charakterystyka filarów  wsparcia:


WSPARCIE  ENTERPRISE EUROPE NETWORK

We wszystkich powyższych działaniach przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie konsultantów naszego Ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Funduszu Górnośląskim SA.

Do naszych standardowych usług ( o których można przeczytać na stronie głównej projektu:  https://www.een.org.pl/een/o-nas   oraz na stronie naszego Ośrodka: https://www.enterprise.fgsa.pl/)  dołączyliśmy aktywne wsparcie doradcze i konsultacyjne naszych Klientów w działaniach w ramach „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki”.

Mając na względzie aktualną sytuację i bezpieczeństwo,  a także zmieniające się realia pracy i współpracy, w tym międzynarodowej, konsultanci Enterprise Europe Network na bieżąco śledzą dla Państwa zmiany w zakresie regulacji prawnych, terminów i założeń konkursów, zmieniających się regulaminów konkursów i sytuacji w ramach planowanych wydarzeń międzynarodowych. Przygotowujemy cykl bezpłatnych seminariów online (webinariów). Zapraszamy do wypowiedzenia się, które tematy obecnie będą najbardziej interesujące (https://www.enterprise.fgsa.pl/?p=pl/ogolne/015).

Wszelkie informacje o spotkaniach b2b online, ofertach kooperacyjnych partnerów z zagranicy, działaniach PARP, NCBiR oraz Komisji Europejskiej (Wiosna z Horyzontem 2020, Przetargi COVID, będziemy dla Państwa na bieżąco zamieszczać na naszej stronie www, Facebooku oraz w comiesięcznym Newsletterze.

W najbliższych tygodniach zapraszamy Państwa do kontaktu z konsultantami naszego Ośrodka drogą mailową (pracujemy w formie dyżurów w Ośrodku oraz pracy zdalnej, zawsze w razie potrzeby oddzwonimy).


Kontakt:

email: enterprise@oddzial.fgsa.pl


Copyright © 2019 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl