Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 


Zadaniem Enterprise Europe Network jest sygnalizowanie i przekazywanie Komisji Europejskiej problemów, na jakie napotyka sektor przedsiębiorczości.

 • Czy są przepisy unijne, które utrudniają Twojej firmie normalne funkcjonowanie?
 • Czy prawo europejskie, lub jego brak w niektórych obszarach, utrudnia Twojej firmie prowadzenie działalności w obrębie UE?
 • Czy działania administracji, zbędne dokumenty spowalniają i utrudniają prowadzenie biznesu na rynku UE?

Przedsiębiorco !

Jeśli na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi TAK, nie zwlekaj – podziel się swoją opinią.
Zapoznaj się z proponowanymi przez Komisję narzędziami:

  1. Portal internetowy Twój głos w Europie

  Strona internetowa Komisji Europejskiej Twój głos w Europie oferuje dostęp online do konsultacji, forów dyskusyjnych oraz innych narzędzi, które umożliwiają każdemu obywatelowi aktywny udział w procesie kształtowania polityki europejskiej.


  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tej strony i przedstawiania swojego stanowiska w różnych obszarach tematycznych.

    2. Panele tematyczne (SME Panels)


  SME Panels (konsultacje społeczne wśród przedsiębiorców) to inicjatywa Komisji Europejskiej, polegająca na opracowaniu badania ankietowego dotyczącego konkretnego sektora gospodarki, branży czy grupy urządzeń, co do których przewiduje się wprowadzenie nowych regulacji prawnych bądź zmian w dotychczasowych przepisach.

  Konsultacje, ankiety są ogłaszane kilka razy do roku, a ośrodki sieci Enterprise Europe Network mają za zadanie przekazać te informacje przedsiębiorcom oraz wprowadzić zawarte w ankietach odpowiedzi i opinie do systemu administrowanego przez Komisję Europejską.


  Informacje o bieżących konsultacjach są zamieszczane na naszej stronie internetowej w rubryce "Aktualności".

  Ty też możesz mieć swój wkład w kształtowanie prawodawstwa przyjaznego firmom !  Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl