Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Seminaria, webinaria

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 


Przewodnik Dobrych Praktyk w Zakresie Zamówień Publicznych

"Nawigacja wśród zmian - Jak Nowe Podejścia do Zamówień Publicznych utworzą nowe rynki"


Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. uczestniczyła w projekcie EuroProc, mającym na celu poprawę dostępu MŚP do europejskiego rynku zamówień publicznych.

Główną ideą tego Projektu „Współpraca regionalna na rzecz dostępu MŚP do zamówień publicznych” jest poprawa dostępu małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich większe uczestnictwo w rynku zamówień publicznych. Partnerzy projektu wspierają wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie pomocy przedsiębiorcom we wchodzeniu na rynek zamówień publicznych zarówno w kraju macierzystym, jak i na pozostałe rynki europejskie. Projekt był współfinasowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz partnerów biorących udział w projekcie w ramach programu INTERREG IVC.

Projekt realizuje konsorcjum złożone z instytucji o charakterze publicznym wspierających rozwój biznesu, ulokowanych w 10 krajach: Hiszpania, Rumunia, Węgry, Bułgaria, Czechy, Polska, Dania, Francja, Włochy i Portugalia. W woj. śląskim realizatorem projektu jest GARR S.A. Poparcie dla projektu wyraziły również władze regionalne.

Chcąc przyczynić się do poprawy dostępu MŚP do europejskiego rynku zamówień publicznych, gorąco zachęcamy do lektury dwóch publikacji z tego zakresu: Przewodnik „NAWIGACJA WŚRÓD ZMIAN” oraz Przewodnik Dobrych Praktyk.

Przewodnik „NAWIGACJA WŚRÓD ZMIAN – Jak Nowe podejścia do zamówień publicznych utworzą nowe rynki”, prezentujący nowe podejście do zamówień publicznych w Europie, zawiera wskazówki dla liderów biznesu w małych i średnich przedsiębiorstwach, które pomogą zrozumieć zmiany zachodzące w europejskiej polityce zamówień publicznych. Publikacja jest podzielona na cztery obszary tematyczne:

  • „Zielone Zamówienia Publiczne” - promowanie i upowszechnianie rozwiązań przyjaznych środowisku
  • Uwzględnianie kwestii społecznych w zamówieniach publicznych
  • Promowanie Innowacji
  • Elektroniczne Zamówienia Publiczne

Pliki do pobrania:

Druga publikacja - Przewodnik Dobrych Praktyk, powstała w wyniku analizy europejskiego rynku zamówień publicznych i jest zbiorem doświadczeń różnych instytucji otoczenia biznesu z całej Europy w zakresie ułatwiania przedsiębiorcom z sektora MŚP dostępu do rynku zamówień publicznych:
Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl