Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Archiwum

Aktualności

Duńska firma poszukuje producenta wyrobów gumowych/plastikowych

31-03-2022

Poszukiwana jest firma, która byłaby zainteresowana wytwarzaniem innowacyjnych produktów dla duńskiej firmy z Kopenhagi.

Ukraińska Izba Przemysłowo-Handlowa poszukuje partnera w UE dla ukraińskiego producenta telewizorów "smart tv"

31-03-2022

Z powodu wojny na Ukrainie, wielu tamtejszych producentów musi zmienić działalność i poszukiwać nowych rozwiązań na rynku oraz poszukują nowych partnerów biznesowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukraińskiego producenta telewizorów smart tv, poszukującego dystrybutora.

Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy / Ринок праці - допомога Україні

31-03-2022
Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy / Ринок праці - допомога Україні

Na wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia została uruchomiona nowa zakładka adresowana do obywateli Ukrainy o nazwie Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy. ' - .

Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu Śląska Rzecz

30-03-2022

Zachęcamy do zgłaszania projektów.  Uwaga! Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony jest do 4 kwietnia 2022. Formularz zgłoszeniowy: rejestracja.slaskarzecz.pl 

SME Panel – Ankieta nt. rozporządzenia REACH

17-03-2022

Przedsiębiorco! Twoja opinia jest dla nas cenna!

Komisja Europejska dokonuje obecnie przeglądu rozporządzenia REACH, dotyczącego rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów. Pełna ocena wpływu przewidzianych zmian na sektor MŚP nie jest możliwa bez głosu samych przedsiębiorców.

Dlatego, zachęcamy firmy do podzielenia się swoją opinią na ten temat za pośrednictwem krótkiej ankiety online do 6 maja br.

 

Ankieta dla firm i instytucji otoczenia biznesu nt. wpływu obecnej sytuacji geopolitycznej na funkcjonowanie łańcuchów dostaw i linii produkcyjnych

16-03-2022

Przedsiębiorco! Twoja opinia jest dla nas ważna!

Europejska Platforma Współpracy Klastrów, w imieniu Komisji Europejskiej oraz we współpracy z siecią Enterprise Europe Network, gorąco zachęca firmy oraz instytucje wsparcia biznesu do wypełnienia ankiety, której celem jest analiza bieżących warunków gospodarczych oraz wypracowanie ścieżek szybkiego reagowania na potencjalne zagrożenia.

Sankcje Unii Europejskiej oraz wybranych krajów spoza UE przeciwko Rosji oraz Białorusi [informacja dla przedsiębiorców]

14-03-2022

Sankcje wprowadzane przez Unię Europejską w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę dotyczą wielu obszarów. Najważniejsze z nich wymierzone są w rosyjski sektor finansowy, obejmując m.in. wykluczenie wybranych rosyjskich banków z systemu SWIFT, co utrudni realizację płatności między podmiotami z Rosji i Unii Europejskiej.

Zapraszamy na misję gospodarczą: „Przygotuj się na Japonię” („Get ready for Japan”), 16-27 maja 2022 r.

07-03-2022

"Get ready for Japan" to program, który oferuje menadżerom firm z UE wyjątkową możliwość doświaczenia i zrozumienia zarówno elementów kulturowych jak i ekonomicznych, które wpłynęły na imponujące osiągnięcia biznesowe i technologiczne Japonii.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona do 14 osób z UE.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 marca 2022 r.

Wyniki naboru na Zagraniczną Misję Gospodarczą do Francji!

07-03-2022

Zapraszamy do zapoznania się z listą firm, zakwalifikowanych do udziału w misji gospodarczej do Francji , która odbędzie się 28.03. - 2.04. br.

Nagroda Horizon Impact 2022

05-03-2022

Komisja Europejska otworzyła nową edycję konkursu HORIZON Impact Award - nagrody dla projektów finansowanych przez UE, których wyniki wywarły wpływ na społeczeństwo w Europie i poza nią.

Projekty do konkursu można zgłaszać do 8 marca 2022 r.

Najnowszy raport: "Japoński rynek kosmetyczny i farmaceutyczny".

04-03-2022

Centrum UE-Japonia opublikowało najnowszy, w pełni aktualny raport na temat wyzwań marketingowych oraz eksportu kosmetyków i quasi leków do Japonii.

Zainteresowanych rynkiem japońskim zapraszamy do zapoznania się z publikacją (w języku angielsim).

Pomoc dla Ukrainy

03-03-2022
Pomoc dla Ukrainy

Zachęcamy do odwiedzenia strony rządowej www.pomagamukrainie.gov.pl, która umożliwia oraz koordynuje pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy.

Szwedzka firma poszukuje w Polsce firmy zainteresowanej produkcją opracowanych przez nią koszy.

01-03-2022

Szwedzka firma, która opracowała kosz do sortowaia prania na 4 worki, poszukuje w Polsce firmy zainteresowanej produkcją takich koszy. Produkt jest już na rynku, sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego.

Zainteresowane firmy, prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy

01-03-2022

Możesz opowiedzieć, w jakiej Europie chcesz żyć i pomóc kształtować naszą wspólną przyszłość!

Konferencja to wyjątkowa okazja dla obywateli UE, by włączyć się w debatę na temat wyzwań i priorytetów Europy.

Zabierz głos!

Wytyczne dotyczące zamówień na innowacje 2021 - 2022

01-03-2022

Komisja Europejska opracowała przewodnik, w którym zawarto wytyczne dotyczące zamówień na innowacje.

Przewodnik dostępny jest we wszystkich językach UE na stronie KE.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl