Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Archiwum

Aktualności

Raport z konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego

23-05-2020

Z przyjemnością przekazujemy Państwu podsumowanie konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego, które prowadziliśmy wśród przedsiębiorców z naszego regionu na przełomie 2019/2020 r. Korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za wypełnione ankiety oraz za włączenie się w proces testowania nowego narzędzia.

Zapraszamy na cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców: „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

22-05-2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej - pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 26 maja br.

Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela

22-05-2020

Fundusz Górnośląski S.A. zaprasza na bezpłatne szkolenie online w ramach „Akademii Internacjonalizacji”, które odbędzie się 28 maja 2020 r.

„Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela” ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami z Izraela oraz innych krajów Bliskiego Wschodu.

SZKOLENIE ONLINE: "10 narzędzi pomocnych w prowadzeniu Twojego biznesu na odległość", 8.06.2020 r.

21-05-2020

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem narzędzi pomocnych w prowadzeniu biznesu zdalnie.

W trakcie spotkania z ekspertami Googlowych Internetowych Rewolucji uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę w okresie transformacji swojej firmy do pracy online oraz gdzie otrzymać więcej informacji i materiałów na ten temat.

PARP w czasie pandemii wprowadza kolejne udogodnienia w projektach korzystne dla beneficjentów - internacjonalizacja działalności.

14-05-2020

W związku z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na gospodarkę i działalność przedsiębiorców, PARP (za zgodą Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej) wprowadza kolejne udogodnienia w projektach dotyczących umiędzynarodowienia działalności biznesowej.

Włącz się w walkę z koronawirusem: Szybka Ścieżka: Koronawirusy oraz pomoc dla szpitali jednoimiennych.

11-05-2020

Trwają nabory w dwóch inicjatywach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które służą walce z pandemią COVID-19.

Jeden z nich to konkurs w znanej formule Szybkiej Ścieżki, który wspiera wszelkie projekty mogące pomóc w walce z obecną pandemią oraz zapobiegać rozwojowi podobnych zagrożeń w przyszłości.

Głównym celem drugiego przedsięwzięcia jest wdrożenie metod prewencji rozprzestrzeniania się zakażenia, zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub choroby COVID-19 będącej przyczyną ogłoszenia stanu epidemii.

Pożyczki płynnościowe już dostępne.

10-05-2020

Właściciele mikro-, małych i średnich firm mogą się już ubiegać o unijną pożyczkę płynnościową w maksymalnej wysokości 15 mln zł. Pożyczki są bezkosztowe – przedsiębiorca będzie spłacał tylko raty kapitałowe, bez odsetek. Wnioski można składać elektronicznie w instytucjach finansujących, współpracujących z BGK.

15. edycja konkursu Śląska Rzecz właśnie rusza! Ruszaj z nami i Ty, wypełniając zgłoszenie!

07-05-2020

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Śląska Rzecz. Zamek zdaje sobie sprawę, że w tak trudnym momencie ogłaszany jest nabór, jednak organizatorzy wierzą, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się - nie zawsze na lepsze - rzeczywistości. Żeby ułatwić chętnym zadanie, procedura zgłoszeniowa jest uproszczona a udział w konkursie jest bezpłatny!

 

Zgłoszenia można wysyłać do 15 czerwca 2020 r.

Koronawirus: Komisja uruchamia platformę udostępniania danych dla naukowców

06-05-2020

Komisja Europejska wraz z kilkoma partnerami uruchomiła europejską platformę danych dotyczących COVID-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych. Platforma jest częścią planu działania ERAvsCorona ...

Nabór do działania 3.2 Innowacje w MŚP.

06-05-2020

Od 28 kwietnia przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii będą mogły składać wnioski na bezzwrotne wsparcie dotyczące inwestycji oraz utrzymania miejsc pracy zagrożonych likwidacją w wyniku kryzysu zdrowia publicznego. Maksymalna kwota dofinansowania sięga 800 tys. złotych.

"Inwestycje w MŚP" to nabór, w którym znacznie rozszerzone zostały wydatki kwalifikowalne. Fundusze będzie można przeznaczyć na dywersyfikację dotychczasowej produkcji czy nowy pakiet świadczonych usług, co w wielu przypadkach jest niezbędne do utrzymania na rynku i daje szansę na minimalizowanie strat. ...

Śląskie pomaga !

06-05-2020

W woj. śląskim podjęto w trybie nadzwyczajnym szereg działań  mających na celu wsparcie konkretnymi działaniami śląskich przedsiębiorców. Pakiet działań obejmuje szerokie wsparcie finansowe w ramach pożyczek, instrumentów bezzwrotnych, ale także działania wspierające i zmierzające do utrzymania miejsc pracy w regionie. Poniżej podajemy kompendium działań, realizowanych na rzecz śląskich firm.

ANKIETA dla przedsiębiorców nt. automatyzacji i cyfryzacji w odniesieniu do pracowników sektora transportu

05-05-2020

Zapraszamy przedsiębiorców z sektora transportu do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym transformacji w kierunku automatyzacji i cyfryzacji.

Ankieta - Bezpłatne seminaria online (webinaria) dla przedsiębiorców

05-05-2020

Przygotowujemy dla przedsiębiorców bezpłatne seminaria  online (webinaria). Pragniemy uwzględnić Państwa oczekiwania, dlatego prosimy o zaznaczenie tematu webinarium, które Państwa najbardziej interesuje.

Ryzyko walutowe w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej

05-05-2020

Ośrodek Enterprise Europe Network  przy Funduszu Górnośląskim S.A. zaprasza  Państwa na warsztaty online dotyczące "Zarządzania ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej", które odbędą się  w czwartek, 14.05.2020 r. o godzinie 12:00.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl