Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Archiwum

Aktualności

Firmy z branży informatycznej poszukują partnerów na polskim rynku

02-06-2023

Międzynarodowa baza bezpłatnych ofert współpracy (Partnering Opportunities) zawiera ponad 4400 zapytań firm poszukujących kooperantów z prawie 60 krajów.
Sprawdź, jak to działa!

Nabór do katalogu made inSilesia!

22-05-2023

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera wydaje drugą edycję katalogu made inSilesia, stanowiącego spis produktów eksportowych województwa śląskiego.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń - do 13 czerwca br.

Europejskie firmy branży spożywczej poszukują partnerów na polskim rynku

16-05-2023

Zapraszamy do przejrzenia najnowszych ofert współpracy z naszej międzynarodowej bazy. Spośród zamieszczonych kwietniowych zapytań wybraliśmy dla Państwa przykłady z różnych krajów z szeroko rozumianej branży spożywczej.

Europejska Strategia w zakresie danych

08-05-2023

Celem Europejskiej strategii w zakresie danych (ang. European Strategy for Data) jest stworzenie w Europie jednolitej przestrzeni danych i prawdziwie jednolitego rynku otwartego na dane, gdzie zarówno dane osobowe i nieosobowe pozostają bezpieczne, a przedsiębiorstwa posiadają łatwy dostęp do niemal nieograniczonej ilości wysokiej jakości danych przemysłowych.

Oferty biznesowe firm członkowskich Federacji Izb Handlowych z Izraela (the Federation of the Israeli Chambers of Commerce, FICC) - kwiecień 2023 r.

08-05-2023

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami firm z Izraela, które poszukują partnera biznesowego w Europie.

Firmy zainteresowane współpracą z wybranymi przedsiębiorstwami prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem EEN.

Belgijskie firmy poszukują partnerów na polskim rynku

27-04-2023

Nasz partnerski ośrodek Enterprise Europe Network z Brukseli poszukuje dla swoich klientów partnerów na polskim rynku - zapytania dotyczą m.in. takich branż jak: moda, ICT, przemysł, żywność czy usługi. Zachęcamy do sprawdzenia listy. Firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi przedsiębiorcami prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem EEN.

Dokumenty Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Wkrótce pierwsze konkursy!

25-04-2023
Można się już zapoznać z opublikowanymi dokumentami na stronie NCBR: m.in. zatwierdzona wersja Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, wytyczne ogólne,  szczegółowe zasady wdrażania FERS oraz e-SZOP.
 
Znajdą tam Państwo również pierwsze fiszki naborów konkurencyjnych planowanych do uruchomienia przez NCBR w 2023 r. Zestaw ten będzie na bieżąco uzupełniany o kolejne fiszki, w tym również fiszki naborów niekonkurencyjnych przygotowywanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) a także aktualizacje dokumentów programowych.

 

Spotkanie informacyjne dla producentów dot. European Mini-Slate Development | 11 maja, online

25-04-2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla producentów, które poświęcone będzie schematowi European Mini-Slate Development, wspierającemu development pakietu 2-3 projektów audio­wizualnych. Termin aplikowania w ramach tego naboru upływa 1 czerwca 2023 r.

HORYZONT EUROPA - informacje o programie

20-04-2023
HORYZONT EUROPA - informacje o programie

Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021–2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie łącznie 95,5 mld euro.

Rozwiń współpracę z Norwegią w ramach Travel Grants.

20-04-2023

Ponownie został uruchomiony Travel Grants, konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, przy wsparciu Funduszy Norweskich, o łącznym budżecie 35 tys. euro. Skierowany jest on do klastrów i instytucji otoczenia biznesu, działających na rzecz rozwoju gospodarczego lub innowacyjności w ramach współpracy międzynarodowej. Celem programu jest rozwój współpracy dwustronnej pomiędzy tymi podmiotami a podmiotami prawa norweskiego poprzez udział w wizycie studyjnej.

Francuska firma poszukuje producentów zaślepek ze stali nierdzewnej 316L

04-04-2023

Francuska firma, obecna na rynku od 36 lat, specjalizuje się w obróbce węży i złączy ze stali nierdzewnej oraz montuje elastyczne węże techniczne. Aktualnie jest zainteresowana zleceniem na zewnątrz produkcji "małych" prostych części i poszukuje podwykonawcy zajmującego się obróbką skrawaniem, który może produkować potrzebne zaślepki w ramach umowy outsourcingowej.

Włoski producent półfabrykatów drewnianych poszukuje dostawców sklejki

04-04-2023

Włoski lider w branży drzewnej z siedzibą na Sycylii poszukuje dostawców sklejki z dowolnego gatunku drewna i oferuje współpracę w ramach stałej długoterminowej umowy. Firma specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu półfabrykatów z drewna, sklejki, listew, płyt stolarskich, opasek i ram drewnianych, płyt fornirowanych i laminowanych.

15 lat sieci Enterprise Europe Network!

30-03-2023
15 lat sieci Enterprise Europe Network!

W 2023 roku sieć Enterprise Europe Network (EEN) obchodzi swoje piętnaste urodziny. Aby upamiętnić ten kamień milowy, partnerzy sieci na całym świecie będą świętować wraz ze swoimi klientami - firmami z sektora MŚP. Tych firm, którym konsultanci EEN pomogli wprowadzać innowacje i rozwijać się na arenie międzynarodowej jest 4,2 miliona.

Jak ośrodki Enterprise Europe Network wspierają swoich klientów

10-03-2023

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego, w jaki sposób ośrodki Enterprise Europe Network wspierają firmy z ambicjami międzynarodowymi. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Bezpłatne warsztaty eksportowe (20 i 21 marca, Katowice)

10-03-2023

Fundusz Górnośląski SA zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach projektu InterSilesia. Wydarzenia skierowane są do firm MŚP z woj. śląskiego prowadzących lub planujących rozpocząć działalność eksportową. Tematy: "Rynek skandynawski" (20 marca), "Marketing i pozycjonowanie na rynkach zagranicznych" (21 marca).

Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na Info Week o Ścieżce SMART

10-03-2023

PFR przygotował cykl spotkań online na temat zasad dofinansowania w ramach Ścieżki SMART. Codziennie w dniach 13 do 17 marca, w godz. 12.00-13.00, odbędą się bezpłatne spotkania, podczas których eksperci przekażą praktyczną wiedzę z zakresu programu FENG i Ścieżki SMART.

Duńska firma poszukuje dostawcy odżywek białkowych na bazie mleka lub roślin

03-03-2023

Duńska firma, z 40.letnim doświadczeniem i tradycjami, kontaktami na niemal całym świecie, poszukuje ukraińskiego lub unijnego dostawcy proszku białkowego (na bazie mleka lub roślin) przeznaczonego do spożycia przez ludzi. Białko w proszku może być dostarczane w opakowaniach zbiorczych lub mniejszych.

Holenderska firma szuka nowych produktów na rynku roślinnych alternatyw dla ryb i owoców morza

02-03-2023

Holenderska firma poszukuje nowych, alternatywnych możliwości na rynku roślinnych zamienników dla ryb i owoców morza. Poszukiwane są firmy mające już wysokiej jakości produkty własne lub firmy, które pomogłyby w opracowaniu takich produktów. Ważne jest, aby produkt miał przyjemną strukturę, dobry smak i atrakcyjny wygląd oraz krótką listę składników.

Pogłębiona i kompleksowa strefa wolnego handlu między UE a Ukrainą

24-02-2023

UE i Ukraina stosują tymczasowo układ o stowarzyszeniu od listopada 2014 r. W ramach tego układu o stowarzyszeniu pogłębiona i kompleksowa umowa o wolnym handlu (DCFTA) jest tymczasowo stosowana od stycznia 2016 r. Obniża cła, z którymi borykają się europejskie przedsiębiorstwa eksportujące na Ukrainę. Umowa ułatwia wymianę handlową poprzez zwiększenie skuteczności procedur celnych oraz stopniowe zbliżanie ukraińskich przepisów, zasad i procedur, w tym norm, do przepisów i procedur UE.

Konferencja nt. sposobów łagodzenia wpływu przejścia pracowników sektora transportu na automatyzację i cyfryzację - 21.03.2023

15-02-2023

Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE) zaprasza wszystkie strony zainteresowane sprawiedliwym i harmonijnym przejściem na automatyzację i cyfryzację w transporcie do udziału (online lub stacjonarnie) w konferencji, która odbędzie się 21 marca 2023 r.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl