Aktualności

Szkolenie „Jak skutecznie wchodzić na rynki zagraniczne…”, 28.02.2019, Katowice

12-02-2019

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu spotkań dla przedsiębiorców  w ramach Akademii Eksportu.Pierwsze z cyklu spotkanie odbędzie się w dniu 28.02.2019 r. i będzie poświęcone tematowi,  „Jak skutecznie wchodzić na rynki zagraniczne – model biznesowy internacjonalizacji wraz z wdrożeniem strategicznym eksporcie”.

Granty Norweskie - giełda kooperacyjna dla firm zainteresowanych „zielonymi” technologiami w przemyśle

11-02-2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji dla firm zainteresowanych wykorzystaniem „zielonych” technologii w przemyśle, w tym informatyzacją, automatyzacją oraz zwiększeniem efektywności procesów i technologii przemysłowych.

Zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji

09-01-2019

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji - autorskim programie szkoleniowo-doradczym, kierowanym do kadry zarządzającej. Program powstał we współpracy z najlepszymi praktykami biznesu. Rekrutacja trwa do 31 stycznia.

UWAGA! Wznawiamy nabór dla przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z badania innowacyjności metodą IMP3rove.

26-11-2018

Ośrodek Enterprise Europe Network zaprasza firmy, zwłaszcza MŚP z województwa śląskiego do skorzystania z możliwości bezpłatnej analizy zarządzania innowacjami w  firmie przy użyciu metody IMP3rove.

Wchodzi w życie ustawa o sukcesji. Łatwiejsza zmiana pokoleniowa w firmach

26-11-2018

Jeśli firma wpisana do CEIDG będzie miała zarządcę sukcesyjnego, to po śmierci jej właściciela w mocy pozostaną umowy o pracę, kontrakty, zezwolenia, pozwolenia czy koncesje związane z jego przedsiębiorstwem - sprawdź jakie będą efekty ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, która weszła w życie 25 listopada.

Badanie ankietowe dotyczące zasad i wytycznych w zakresie wymiany danych między przedsiębiorstwami

20-11-2018

Zachęcamy Państwa do udziału w, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, badaniu ankietowym SME PANEL, którego celem jest zebranie opinii od firm z sektora MŚP nt. jednolitego rynku cyfrowego oraz poprawy dostępności danych (danych nieosobowych) w gospodarce.

EU-OSHA uruchamia nową bazę danych dotyczącą substancji niebezpiecznych — sprawdź!

19-11-2018

Czy pracujesz z niebezpiecznymi substancjami lub zarządzasz pracownikami, którzy mają z nimi kontakt? Czy potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak oceniać takie ryzyko i jak nim zarządzać? Jeżeli tak, zachęcamy do skorzystania z nowej bazy danych

Sejm uchwalił pakiet MŚP

14-11-2018

Nowelizacja niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (tzw. Pakiet MŚP). To kolejne – po pakiecie 100 zmian dla firm oraz Konstytucji Biznesu – przepisy, które mają ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. Pakiet skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorców. Zaproponowane rozwiązania w przeważającej większości zaczną obowiązywać w 2019 r., a poszerzenie kategorii "małego podatnika" - od 2020 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dot. specyfiki biznesu japońskiego.

14-11-2018

Jeśli są Państwo zainteresowani tym, w jaki sposób uwarunkowania kulturowe mogą mieć wpływ na wzajemne postrzeganie i realizację wspólnych interesów, zapraszamy do udziału w warsztatach pt.: "Japońska koncepcja wolności na przykładach wolności gospodarczej i obywatelskiej", w Katowicach, dnia 19.12.2018r.

Climate protection in industry - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

06-11-2018
Climate protection in industry - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

Ochrona klimatu w przemyśle, przy jednoczesnej poprawie konkurencyjności to wschodzący i trudny temat, który może być jednym z głównych czynników wpływających na pomyślne działania w dziedzinie klimatu. Zapraszamy na spotkanie: 12 grudnia, (godz. 11:30 - 13:30), Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Dąbrowskiego 23 w Katowicach.

Konsultacje on line w sprawie przyszłości Europy

05-11-2018

Zachęcamy do udziału w ankiecie, za pośrednictwem której  mogą Państwo wyrazić opinię na temat pilnych problemów i wyzwań w Europie. Ankieta dotyczy zagadnień kluczowych dla wszystkich obywateli, m.in. imigracji, opieki zdrowotnej i edukacji.

What's at stake at COP24? - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

05-11-2018
What's at stake at COP24? - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

Wprowadzenie do międzynarodowej dyplomacji klimatycznej: pochodzenie, interesariusze i negocjacje na COP24.
Cykl wydarzeń rozpocznie się od wprowadzenia podstawowych zasad, tła i przyszłych perspektyw międzynarodowej dyplomacji klimatycznej. Miejsce spotkania: namiot miasta Katowice na rynku, 8 grudnia 2018r. (16:00 - 17:30).

Fundusz Górnośląski S.A. poleca: Forum Biznes – Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej

30-10-2018

Forum Biznes-Nauka Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej odbędzie się 7 listopada br., w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Poszukiwany producent zawiasów i zamków do drzwi

12-10-2018

Słoweńska mała firma, zajmująca się obróbką metalu, zlokalizowana w regionie Goriška, z prawie 25-letnią tradycją w produkcji ogrodzeń z kutego żelaza, aluminium i PCV oraz drzwi wejściowych, poszukuje producentów zawiasów i zamków drzwiowych pośród polskich firm.

„Prawo do przedsiębiorczości" - spotkanie w Katowicach

03-10-2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 października 2018 roku w Katowicach.

Jesteś polskim pracodawcą, poszukującym wykwalifikowanych pracowników z państw UE/EOG?

28-09-2018

Weź udział w Work@PL!

Work@PL to wydarzenie on-line, które odbędzie się 10.10.2018 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 (CET) przy wykorzystaniu portalu udostępnionego przez Komisję Europejską www.europeanjobdays.eu.

Wsparcie dla przedsiębiorców: Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł (STEP)

29-08-2018

Jeśli  chcesz  sprawdzić swój pomysł na projekt oraz to, czy masz szansę uzyskać na niego dofinansowanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój - Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  proponuje nowe narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców – Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP) – I ścieżka Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt.

Wsparcie dla przedsiębiorców w trudnościach - projekt Early Warning Europe.

29-08-2018

Twoja firma przechodzi chwilowe problemy lub znalazła się w sytuacji kryzysowej? Skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej sieci konsultantów i mentorów w ramach projektu Early Warning Europe.

Gruzja - szanse rozwoju dla polskich przedsiębiorców. Seminarium.

28-08-2018

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium na temat zasad prowadzenia wymiany towarowej z Gruzją, które odbędzie się już 5 października br. w Muzeum Śląskim w Katowicach.

64 mln złotych dla przedsiębiorców na nowe technologie

24-08-2018

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości uruchomiło nabór wniosków w konkursie dotyczącym Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na zakup narzędzi informatycznych, wspierających prowadzenie biznesu.

Copyright © 2017 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl