Aktualności

Sok polskiej firmy Nutracevit – klienta Enterpise Europe Network – zdobył główną nagrodę na targach BIOFACH w Norymberdze

29-03-2019

Tłoczony na zimno sok z ekologicznej jagody kamczackiej BIOHASKAP Vitality, zdobył BEST NEW PRODUCT AWARD 2019 w kategorii napoje na największych targach ekologicznej żywności BIOFACH, które odbyły się w dniach 13-16.02 w Norymberdze. Producentem soku jest Nutracevit, rodzinna firma z Łodzi, której właściciele Małgorzata i Marcin Jaszyk zarówno uprawiają, jak i przetwarzają jagodę kamczacką.

Poszukiwani dostawcy sprzętu medycznego

15-03-2019

Brytyjska firma poszukuje producentów materiałów medycznych, takich jak: strzykawki, igły do szwów, cewniki, strzykawki insulinowe.

Badania na rynek - miasta średnie

12-03-2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich W Sosnowcu informuje i uruchomionym przez PARP konkursie dla MŚP - Badania na rynek w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).

UWAGA! Wznawiamy nabór dla przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z badania innowacyjności metodą IMP3rove.

08-03-2019

Ośrodek Enterprise Europe Network zaprasza firmy, zwłaszcza MŚP z województwa śląskiego do skorzystania z możliwości bezpłatnej analizy zarządzania innowacjami w  firmie przy użyciu metody IMP3rove.

Sfinansuj udział w targach zagranicznych - RUSZA GO TO BRAND.

08-03-2019

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do konkursu "Go to Brand". Wnioski można składać od 25 lutego do 4 kwietnia 2019 r. Celem konkursu jest sfinansowanie promocji marek produktowych na rynkach zagranicznych.

Badanie ankietowe SME PANEL - ocena przepisów UE, dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

07-03-2019

Uprzejmie prosimy o wzięcie udziału w kolejnym, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, badaniu ankietowym. Celem obecnie przeprowadzanej ankiety jest ocena przepisów UE dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji

01-03-2019

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji - autorskim programie szkoleniowo-doradczym, kierowanym do kadry zarządzającej. Program powstał we współpracy z najlepszymi praktykami biznesu. Rekrutacja trwa do 31 stycznia.

Akademia Eksportu: „Poszukiwanie kanałów dystrybucji oraz efektywna współpraca z partnerami handlowymi na rynkach zagranicznych” , 26.03.2019 Katowice

01-03-2019

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Akademii Eksportu, które kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców działających na rynku rodzimym i prowadzących lub planujacych działalność na rynkach zagranicznych.

Spotkanie: "Możliwości uzyskania wsparcia ze środków UE na działania inwestycyjne w MŚP. Działanie 3.2 Innowacje w MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Śląskiego".

28-02-2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 marca 2019 r. w Sosnowcu. Na spotkanie zapraszamy firmy z sektora MŚP, zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na wdrażanie innowacji na rynek.

Spotkanie informacyjne: "Dofinansowanie inwestycji w MŚP z preferencyjnych pożyczek

28-02-2019

Na spotkanie zapraszamy firmy z sektora MŚP, zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na działania rozwojowe w firmie w ramach pożyczek na rozwój.

Wchodzi w życie ustawa o sukcesji. Łatwiejsza zmiana pokoleniowa w firmach

04-02-2019

Jeśli firma wpisana do CEIDG będzie miała zarządcę sukcesyjnego, to po śmierci jej właściciela w mocy pozostaną umowy o pracę, kontrakty, zezwolenia, pozwolenia czy koncesje związane z jego przedsiębiorstwem - sprawdź jakie będą efekty ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, która weszła w życie 25 listopada.

Szkolenie „Jak skutecznie wchodzić na rynki zagraniczne…”, 28.02.2019, Katowice

28-01-2019

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu spotkań dla przedsiębiorców  w ramach Akademii Eksportu.Pierwsze z cyklu spotkanie odbędzie się w dniu 28.02.2019 r. i będzie poświęcone tematowi,  „Jak skutecznie wchodzić na rynki zagraniczne – model biznesowy internacjonalizacji wraz z wdrożeniem strategicznym eksporcie”.

Badanie ankietowe dotyczące zasad i wytycznych w zakresie wymiany danych między przedsiębiorstwami

20-11-2018

Zachęcamy Państwa do udziału w, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, badaniu ankietowym SME PANEL, którego celem jest zebranie opinii od firm z sektora MŚP nt. jednolitego rynku cyfrowego oraz poprawy dostępności danych (danych nieosobowych) w gospodarce.

EU-OSHA uruchamia nową bazę danych dotyczącą substancji niebezpiecznych — sprawdź!

19-11-2018

Czy pracujesz z niebezpiecznymi substancjami lub zarządzasz pracownikami, którzy mają z nimi kontakt? Czy potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak oceniać takie ryzyko i jak nim zarządzać? Jeżeli tak, zachęcamy do skorzystania z nowej bazy danych

Sejm uchwalił pakiet MŚP

14-11-2018

Nowelizacja niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (tzw. Pakiet MŚP). To kolejne – po pakiecie 100 zmian dla firm oraz Konstytucji Biznesu – przepisy, które mają ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. Pakiet skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorców. Zaproponowane rozwiązania w przeważającej większości zaczną obowiązywać w 2019 r., a poszerzenie kategorii "małego podatnika" - od 2020 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dot. specyfiki biznesu japońskiego.

14-11-2018

Jeśli są Państwo zainteresowani tym, w jaki sposób uwarunkowania kulturowe mogą mieć wpływ na wzajemne postrzeganie i realizację wspólnych interesów, zapraszamy do udziału w warsztatach pt.: "Japońska koncepcja wolności na przykładach wolności gospodarczej i obywatelskiej", w Katowicach, dnia 19.12.2018r.

Climate protection in industry - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

06-11-2018
Climate protection in industry - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

Ochrona klimatu w przemyśle, przy jednoczesnej poprawie konkurencyjności to wschodzący i trudny temat, który może być jednym z głównych czynników wpływających na pomyślne działania w dziedzinie klimatu. Zapraszamy na spotkanie: 12 grudnia, (godz. 11:30 - 13:30), Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Dąbrowskiego 23 w Katowicach.

Konsultacje on line w sprawie przyszłości Europy

05-11-2018

Zachęcamy do udziału w ankiecie, za pośrednictwem której  mogą Państwo wyrazić opinię na temat pilnych problemów i wyzwań w Europie. Ankieta dotyczy zagadnień kluczowych dla wszystkich obywateli, m.in. imigracji, opieki zdrowotnej i edukacji.

What's at stake at COP24? - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

05-11-2018
What's at stake at COP24? - zapraszamy na spotkania i konferencje, organizowane w ramach COP24

Wprowadzenie do międzynarodowej dyplomacji klimatycznej: pochodzenie, interesariusze i negocjacje na COP24.
Cykl wydarzeń rozpocznie się od wprowadzenia podstawowych zasad, tła i przyszłych perspektyw międzynarodowej dyplomacji klimatycznej. Miejsce spotkania: namiot miasta Katowice na rynku, 8 grudnia 2018r. (16:00 - 17:30).

Fundusz Górnośląski S.A. poleca: Forum Biznes – Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej

30-10-2018

Forum Biznes-Nauka Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej odbędzie się 7 listopada br., w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Copyright © 2017 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl