Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Seminaria, webinaria

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Archiwum

Aktualności

Wsparcie inicjatyw lokalnych Nowego Europejskiego Bauhausu – konkurs

18-05-2022

Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie "Wsparcie inicjatyw lokalnych Nowego Europejskiego Bauhausu" dla inspirujących projektów tranformacyjnych, realizowanych przez lokalne władze publiczne.

Poszukiwana firma do współpracy - kompleksowe rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych – inteligentne stacje ładujące

18-05-2022

Litewska firma poszukuje polskiego partnera do współpracy. Firma specjalizuje się w inteligentnych stacjach ładowania pojazdów elektrycznych.

Branżowe Punkty Kontaktowe wesprą polskie podmioty w partnerstwach Horyzontu Europa

17-05-2022

Powołano Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK), które będa wspierać przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu Horyzont Europa.

Ukraińskie firmy poszukują partnerów biznesowych!

17-05-2022

Firmy z Ukrainy z różnych branż poszukują partnerów biznesowych z Polski, którzy są zainteresowani nawiązaniem współpracy. Dzięki sieci EEN można bezpłatnie nawiązać z nimi kontakt.

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej.

16-05-2022

W imieniu Uniwersytetu Śląskiego - lidera konsorcjum Regionalnego Specjalistycznego Obserwatorium Nanotechnologii i Nanomateriałów zapraszamy na Forum Biznes-Nauka: NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej.

Konsultacje MŚP - modernizacja prawa spółek na potrzeby cyfryzacji

12-05-2022

Po raz kolejny zachęcamy firmy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami nt. istotnych dla sektora przedsiębiorczości inicjatyw, polityk lub projektów legislacyjnych UE.

KE chce zatwierdzić nową inicjatywę na rzecz modernizacji prawa spółek na potrzeby cyfryzacji, dlatego zapraszamy reprezentantów firm do wyrażenia swojej opinii w tej tematyce - termin: do 3 czerwca br.

O eksporcie w Częstochowie, 30 – 31 maja

12-05-2022

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty eksportowe, organizowane przez Fundusz Górnośląski SA w Częstochowie. Podczas warsztatów zostaną przedstwione informacje z zakresu prowno-finansowego dot. działalności eksportowej oraz tajniki sztuki negocjacji.

Podsumowanie badania ankietowego SME Panel nt. cyberbezpieczeństwa.

05-05-2022

Na początku tego roku nasz ośrodek włączył się w promocję ankiety Komisji Europejskiej, skierowanej do firm aktywnie działających w sektorze cyberbezpieczeństwa. Badanie miało na celu wypracowanie zaleceń i podstaw do planowanych programów wsparcia, które pomogłyby takim firmom stawić czoła wyzwaniom i ułatwiłoby im dalszy rozwój.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z tej akcji.

Przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w badaniu jeszcze raz dziękujemy za wkład i poświęcony czas!

Szkolenie – Programy wsparcia dla MŚP

01-04-2022

Fundusz Górnośląski S.A., Raciborska Izba Gospodarcza oraz Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości zapraszają na bezpłatne szkolenie w zakresie pozyskiwania wsparcia finansowanego dla przedsiębiorców z województwa śląskiego.

Duńska firma poszukuje producenta wyrobów gumowych/plastikowych

31-03-2022

Poszukiwana jest firma, która byłaby zainteresowana wytwarzaniem innowacyjnych produktów dla duńskiej firmy z Kopenhagi.

Ukraińska Izba Przemysłowo-Handlowa poszukuje partnera w UE dla ukraińskiego producenta telewizorów "smart tv"

31-03-2022

Z powodu wojny na Ukrainie, wielu tamtejszych producentów musi zmienić działalność i poszukiwać nowych rozwiązań na rynku oraz poszukują nowych partnerów biznesowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukraińskiego producenta telewizorów smart tv, poszukującego dystrybutora.

Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy / Ринок праці - допомога Україні

31-03-2022
Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy / Ринок праці - допомога Україні

Na wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia została uruchomiona nowa zakładka adresowana do obywateli Ukrainy o nazwie Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy. ' - .

Oferta współpracy dla dystrybutorów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

31-03-2022

Czeska firma opracowała nowatorską podkładkę rehabilitacyjną, przeznaczoną do stosowania przy łóżku pacjenta do aktywnego ćwiczenia kończyn dolnych, mięśni brzucha i pleców. Firma poszukuje dystrybutorów.

Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu Śląska Rzecz

30-03-2022

Zachęcamy do zgłaszania projektów.  Uwaga! Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony jest do 4 kwietnia 2022. Formularz zgłoszeniowy: rejestracja.slaskarzecz.pl 

SME Panel – Ankieta nt. rozporządzenia REACH

17-03-2022

Przedsiębiorco! Twoja opinia jest dla nas cenna!

Komisja Europejska dokonuje obecnie przeglądu rozporządzenia REACH, dotyczącego rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów. Pełna ocena wpływu przewidzianych zmian na sektor MŚP nie jest możliwa bez głosu samych przedsiębiorców.

Dlatego, zachęcamy firmy do podzielenia się swoją opinią na ten temat za pośrednictwem krótkiej ankiety online do 6 maja br.

 

Ankieta dla firm i instytucji otoczenia biznesu nt. wpływu obecnej sytuacji geopolitycznej na funkcjonowanie łańcuchów dostaw i linii produkcyjnych

16-03-2022

Przedsiębiorco! Twoja opinia jest dla nas ważna!

Europejska Platforma Współpracy Klastrów, w imieniu Komisji Europejskiej oraz we współpracy z siecią Enterprise Europe Network, gorąco zachęca firmy oraz instytucje wsparcia biznesu do wypełnienia ankiety, której celem jest analiza bieżących warunków gospodarczych oraz wypracowanie ścieżek szybkiego reagowania na potencjalne zagrożenia.

Sankcje Unii Europejskiej oraz wybranych krajów spoza UE przeciwko Rosji oraz Białorusi [informacja dla przedsiębiorców]

14-03-2022

Sankcje wprowadzane przez Unię Europejską w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę dotyczą wielu obszarów. Najważniejsze z nich wymierzone są w rosyjski sektor finansowy, obejmując m.in. wykluczenie wybranych rosyjskich banków z systemu SWIFT, co utrudni realizację płatności między podmiotami z Rosji i Unii Europejskiej.

Zapraszamy na misję gospodarczą: „Przygotuj się na Japonię” („Get ready for Japan”), 16-27 maja 2022 r.

07-03-2022

"Get ready for Japan" to program, który oferuje menadżerom firm z UE wyjątkową możliwość doświaczenia i zrozumienia zarówno elementów kulturowych jak i ekonomicznych, które wpłynęły na imponujące osiągnięcia biznesowe i technologiczne Japonii.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona do 14 osób z UE.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 marca 2022 r.

Wyniki naboru na Zagraniczną Misję Gospodarczą do Francji!

07-03-2022

Zapraszamy do zapoznania się z listą firm, zakwalifikowanych do udziału w misji gospodarczej do Francji , która odbędzie się 28.03. - 2.04. br.

Nagroda Horizon Impact 2022

05-03-2022

Komisja Europejska otworzyła nową edycję konkursu HORIZON Impact Award - nagrody dla projektów finansowanych przez UE, których wyniki wywarły wpływ na społeczeństwo w Europie i poza nią.

Projekty do konkursu można zgłaszać do 8 marca 2022 r.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl