Aktualności

Szkolenie online: „Nowe zasady delegowania pracowników po 30 lipca 2020 r oraz problematyka zatrudnienia cudzoziemców w warunkach epidemii COVID-19”.

14-07-2020

Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się 23.07.2020 r., w godzinach 11.00 – 14.15. Celem spotkania będzie zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi związanymi z problematyką delegowania pracowników oraz świadczenia usług przez polskie firmy na rynkach zagranicznych.

Nowy numer telefonu do Oddziału Funduszu Górnośląskiego SA

01-07-2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lipca 2020 roku zmianie uległ numer telefonu do Oddział Funduszu Górnośląskiego SA.

Aktualny numer telefonu to +48 32 728 56 00, numery wewnętrzne znajdą Państwo w zakłądce "Kontakty".

Akademia PARP świętuje pierwsze urodziny!

29-06-2020

Akademia PARP oferuje (na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa) „miękkie wsparcie” w obszarze budowania kompetencji właścicielom oraz pracownikom firm. Zakres tematyki e-kursów jest szeroki i odpowiada na zróżnicowane potrzeby przedsiębiorców: finanse, marketing, prawo, zarządzanie, kompetencje.

Największą popularnością do tej pory cieszą się poniższe szkolenia:

  • jak założyć własną firmę;
  • media społecznościowe w biznesie;
  • umiejętności interpersonalne.

Przetargi COVID 19.

17-06-2020

Informujemy, iż system Informacji o europejskich zamówieniach publicznych TED (Tenders Electronic Daily) utworzył specjalną podstronę poświęconą przetargom związanym z tematyką wirusa COVID19.

Webinaria z zarządzania ryzykiem walutowym - zapraszamy do zapisania się na ostatnie szkolenie z cyklu.

17-06-2020

Zapraszamy do obejrzenia webinariów dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Wiedza i praktyczne przykłady oraz możliwość dyskusji z ekspertem pomogą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

eTranslation – usługa tłumaczenia automatycznego już dostępna dla unijnych MŚP

17-06-2020

Pod koniec marca 2020 roku Komisja Europejska uruchomiła nową usługę umożliwiającą skorzystanie z bezpłatnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego. Usługa została opracowana w szczególności z myślą o przedsiębiorstwach, które na co dzień mają do czynienia z korespondencją, czy dokumentami w obcych językach.

Webinarium bezpłatne: Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach handlowych z krajami Unii Europejskiej. 26 czerwca br.

16-06-2020

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, podczas którego ekspert omówi tematy związane z bieżącą sytuacją na rynku walutowym.

Jest to istotny temat z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy prowadzą działania handlowe na terenie Unii Europejskiej i rozliczają płatności w EURO.

NAUKA DLA BIZNESU webinarium MedSilesia z NCBiR i Partnerami Klastra.

16-06-2020
NAUKA DLA BIZNESU webinarium MedSilesia z NCBiR i Partnerami Klastra.

Środowiska nauki i biznesu ponownie połączą siły, aby ubiegać się o granty w siódmym już konkursie „Projekty aplikacyjne”. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, przeznaczy 100 mln zł na dofinansowanie projektów realizowanych przez konsorcja naukowo-przemysłowe.

Zapraszamy na bezpłatne webinarium “Eksport do Izraela bez tajemnic”.

14-06-2020

Jak eksportować towary i usługi do Izraela? Co trzeba wiedzieć, żeby rozpocząć działalność na tym rynku?

Fundusz Górnośląski we współpracy z Województwem Śląskim zaprasza na polsko-izraelskie webinarium z praktykami rynku, którzy odpowiedzą na te pytania.

Kiedy: Środa, 1 lipca 2020 r., godzina: 10:00

Raport z konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego

23-05-2020

Z przyjemnością przekazujemy Państwu podsumowanie konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego, które prowadziliśmy wśród przedsiębiorców z naszego regionu na przełomie 2019/2020 r. Korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za wypełnione ankiety oraz za włączenie się w proces testowania nowego narzędzia.

Zapraszamy na cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców: „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

22-05-2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej - pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 26 maja br.

Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela

22-05-2020

Fundusz Górnośląski S.A. zaprasza na bezpłatne szkolenie online w ramach „Akademii Internacjonalizacji”, które odbędzie się 28 maja 2020 r.

„Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela” ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami z Izraela oraz innych krajów Bliskiego Wschodu.

SZKOLENIE ONLINE: "10 narzędzi pomocnych w prowadzeniu Twojego biznesu na odległość", 8.06.2020 r.

21-05-2020

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem narzędzi pomocnych w prowadzeniu biznesu zdalnie.

W trakcie spotkania z ekspertami Googlowych Internetowych Rewolucji uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę w okresie transformacji swojej firmy do pracy online oraz gdzie otrzymać więcej informacji i materiałów na ten temat.

SZKOLENIE ON-LINE: "Jak nie stracić rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w kryzysie", 27.05.2020r.

19-05-2020

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową / importową. Zaproszenie kierujemy do firm, które, w zwiazku z obecną sytuacją doświadczyły negatywnych skutków pandemii i muszą zdobywać nowe rynki oraz nowych klientów.

PARP w czasie pandemii wprowadza kolejne udogodnienia w projektach korzystne dla beneficjentów - internacjonalizacja działalności.

14-05-2020

W związku z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na gospodarkę i działalność przedsiębiorców, PARP (za zgodą Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej) wprowadza kolejne udogodnienia w projektach dotyczących umiędzynarodowienia działalności biznesowej.

Włącz się w walkę z koronawirusem: Szybka Ścieżka: Koronawirusy oraz pomoc dla szpitali jednoimiennych.

11-05-2020

Trwają nabory w dwóch inicjatywach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które służą walce z pandemią COVID-19.

Jeden z nich to konkurs w znanej formule Szybkiej Ścieżki, który wspiera wszelkie projekty mogące pomóc w walce z obecną pandemią oraz zapobiegać rozwojowi podobnych zagrożeń w przyszłości.

Głównym celem drugiego przedsięwzięcia jest wdrożenie metod prewencji rozprzestrzeniania się zakażenia, zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub choroby COVID-19 będącej przyczyną ogłoszenia stanu epidemii.

Pożyczki płynnościowe już dostępne.

10-05-2020

Właściciele mikro-, małych i średnich firm mogą się już ubiegać o unijną pożyczkę płynnościową w maksymalnej wysokości 15 mln zł. Pożyczki są bezkosztowe – przedsiębiorca będzie spłacał tylko raty kapitałowe, bez odsetek. Wnioski można składać elektronicznie w instytucjach finansujących, współpracujących z BGK.

15. edycja konkursu Śląska Rzecz właśnie rusza! Ruszaj z nami i Ty, wypełniając zgłoszenie!

07-05-2020

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Śląska Rzecz. Zamek zdaje sobie sprawę, że w tak trudnym momencie ogłaszany jest nabór, jednak organizatorzy wierzą, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się - nie zawsze na lepsze - rzeczywistości. Żeby ułatwić chętnym zadanie, procedura zgłoszeniowa jest uproszczona a udział w konkursie jest bezpłatny!

 

Zgłoszenia można wysyłać do 15 czerwca 2020 r.

Koronawirus: Komisja uruchamia platformę udostępniania danych dla naukowców

06-05-2020

Komisja Europejska wraz z kilkoma partnerami uruchomiła europejską platformę danych dotyczących COVID-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych. Platforma jest częścią planu działania ERAvsCorona ...

Nabór do działania 3.2 Innowacje w MŚP.

06-05-2020

Od 28 kwietnia przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii będą mogły składać wnioski na bezzwrotne wsparcie dotyczące inwestycji oraz utrzymania miejsc pracy zagrożonych likwidacją w wyniku kryzysu zdrowia publicznego. Maksymalna kwota dofinansowania sięga 800 tys. złotych.

"Inwestycje w MŚP" to nabór, w którym znacznie rozszerzone zostały wydatki kwalifikowalne. Fundusze będzie można przeznaczyć na dywersyfikację dotychczasowej produkcji czy nowy pakiet świadczonych usług, co w wielu przypadkach jest niezbędne do utrzymania na rynku i daje szansę na minimalizowanie strat. ...

Copyright © 2019 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl