Aktualności

Zapraszamy na Akademię Internacjonalizacji – Rynki Kaukazu i Azji Centralnej - ONLINE.

27-11-2020

Akademia Internacjonalizacji – RYNKI KRAJÓW KAUKAZU I AZJI CENTRALNEJ ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami z krajów kaukaskich, w szczególności z Kazachstanu, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu.

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2020 r. w godz. 10:00-15:30 w formie wirtualnej.

Bezpłatne konsultacje dla firm podczas konferencji Śląskiego Pakietu dla Gospodarki - ONLINE.

27-11-2020

Zapraszamy na wyjątkową konferencję, która podsumuje dotychczasowe działania w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki oraz umożliwi odbycie wirtualnych konsultacji przedsiębiorcom, którzy wciąż szukają możliwości wsparcia dla swojej działalności.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 1 grudnia 2020 r. w godz. 11:00-13:00.

Ekosystem przedsiębiorczości akademickiej a współpraca naukowców z przedsiębiorstwami

26-11-2020

Wspieramy badania polskich naukowców.

Polecamy udział w ankiecie, będącej elementem badań dr Urszuli Kobylińskiej w ramach Politechniki Białostockiej. Skierowane jest ono do nauczycieli akademickich uczelni technicznych w Polsce. Głównym celem jest pozyskanie wiedzy na temat kluczowych aspektów zaangażowania naukowców we współpracę z przedsiębiorstwami.

Konsultacje UE skierowane do MŚP – ankieta nt. zakłóceń w łańcuchu dostaw spowodowanych pandemią COVID-19

18-11-2020

Komisja Europejska chce zachęcić firmy do podzielenia się doświadczeniami nt. prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa.
Głównym jej celem jest zidentyfikowanie problemów, jakie pojawiły się w łańcuchu dostaw, ocena ich wpływu oraz znalezienie i/lub wypracowanie najlepszych rozwiązań, pomocnych w przezwyciężaniu trudnej sytuacji firm.

Europejski Kongres MŚP w nowej formule

18-11-2020
Coroczny, październikowy Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w innej formie niż dotychczas. Zamiast kilkudniowej imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Regionalna Izba Gospodarcza zaprasza na sześć dwudniowych spotkań branżowych pod hasłem „Back to business”.
 
W ramach Kongresu, ośrodek Enterprise Europe Network organizuje wirtualne spotkania B2B. Celem spotkań jest znalezienie partnerów do różnego rodzaju współpracy (handlowej, technologicznej, produkcyjnej, usługowej, inwestycyjnej, badawczej lub naukowej).

Zapraszamy do udziału w seminariach medycyny komputerowej Sano.

18-11-2020

Fundacja Sano - Centrum Medycyny Obliczeniowej, realizujące projekt „Sano”, w którym koordynatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zaprasza do udziału w „Seminariach medycyny komputerowej Sano”. To cykl wykładów poruszających tematy bieżących problemów medycyny obliczeniowej czy nowych technologii medycyny obliczeniowej.

Zapraszamy na Webinaria PAIH.

18-11-2020
Webinaria PAIH - spotkajmy się online:

Bułgarska firma poszukuje dystrybutorów.

18-11-2020

Bułgarska firma, która wynalazła i opatentowała urządzenie nadające się do dezynfekcji przeciwko Covid-19, poszukuje dystrybutorów.

Informacja to też zasób

17-11-2020

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała nowe wytyczne w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych dla beneficjentów programów dofinansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, w których:

  • całkowity udział środków budżetu państwa w realizacji inwestycji wynosi co najmniej 50 tys. zł,
  • realizowane są działania w zakresie infrastruktury, prac budowlanych lub zakupu środków trwałych,
  • realizowane są działania badawczo-rozwojowe, edukacyjne i społeczne.

Webinarium: „EIC Accelerator. Szansa dla innowacyjnych MŚP w programie Horyzont Europa”, 23 listopada

17-11-2020

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pn.:EIC Accelerator. Szansa dla innowacyjnych MŚP w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się 23 listopada br.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

17-11-2020

Trwają wydarzenia organizowane w ramach XIII edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zapraszamy!!!

W dniach 16-22 listopada rozpoczyna się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, promocja edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie relacji między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym.

Wstrzymano przyjmowanie wniosków o Pożyczki Płynnościowe POIR 2.

11-11-2020

UWAGA!
Fundusz Górnośląski SA informuje, że przyjmowanie wniosków o pożyczki Płynnościowe POIR 2 z uwagi na przekroczenie alokacji zostało w dniu 10.11.2020 r., od godz. 9:25 WSTRZYMANE.

Akademia Internacjonalizacji - Rynki krajów bałkańskich.

11-11-2020

Już jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się szkolenie online “Akademia Internacjonalizacji” poświęcone rynkom bałkańskim.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i wiąże się z otrzymaniem certyfikatu. 

To ostatni dzwonek, żeby się zapisać!

600 tys. zł czeka na Polskie Produkty Przyszłości

21-10-2020

Współczesny, szybko zmieniający się świat nie może obyć się bez innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii. A ich twórcy ponownie mogą powalczyć o nagrody finansowane z UE. Aż 600 tys. zł czeka na zwycięzców XXIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty do 29 października.

Webinarium: Perspektywy Polskiej Branży Turystycznej

09-10-2020

Jaki jest  stan polskiej i zagranicznej turystyki w sieci naczyń połączonych? Jak jest dziś i jak będzie jutro? Czy druga fala epidemii znów uderzy w całą branżę? Czy bon turystyczny uratuje pensjonaty, hotele i gospodarstwa agroturystyczne w kraju? Czy zmiana preferencji polskich turystów będzie trwałym trendem? I wreszcie jakie są perspektywy dla polskiej turystyki biznesowej, której kalendarz jest nieaktualny do odwołania? Mniej ludzi oznacza mniej wpływów i coraz więcej pytań o przyszłość. Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą czołowi przedstawiciele polskiej branży turystycznej, którzy wezmą udział w webinarium.

Kiedy: 12 października 2020 r., godzina 12:00

Środki unijne – realna pomoc.

14-09-2020
W trudnym dla wszystkich okresie pandemii COVID-19 Urząd Marszałkowski ruszył z szeroko zakrojoną pomocą dla najbardziej zagrożonych kryzysem. Dzięki szybkiej reakcji Zarządu Województwa Śląskiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej możliwe było przesunięcie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, przyspieszenie procedur i znaczne rozszerzenie pomocy dla firm szczególnie poszkodowanych (z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej). Dzisiaj wiemy, że środki unijne okazały się dla wielu z nich kołem ratunkowym, bez którego by nie przetrwały.

Zapraszamy do wysłuchania seminarium online (w języku angielskim) na temat użyteczności wielojęzycznych stron internetowych.

03-09-2020

Czy warto mieć wielojęzyczną stronę internetową? Jakie aaspekty należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu takiej strony internetowej?

Niemiecki ośrodek EEN zorganizował seminarium online na ten temat - "Multilingual websides" - oraz rozwiązań, jakie oferuje dla MŚP Komisja Europejska.

eTranslation – usługa tłumaczenia automatycznego już dostępna dla unijnych MŚP

02-09-2020

Komisja Europejska uruchomiła nowe narzędzie do bezpłatnego tłumaczenia automatycznego. Usługa została opracowana w szczególności z myślą o przedsiębiorstwach, które na co dzień mają do czynienia z korespondencją, czy dokumentami w obcych językach.

Cyberbezpieczeństwo w firmie – Ankieta dla MŚP

02-09-2020

Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa (European Agency for Cybersecurity – ENISA) postanowiła zbadać poziom cyberbezpieczeństwa w europejskich małych i średnich firmach. Informacje zebrane za pomocą niniejszej ankiety pozwolą (w późniejszym okresie) na sformułowanie i przedstawienie rekomendacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Program EIC Accelerator: skuteczne aplikowanie, finansowanie, ocena. Webinarium: 14 września br.

01-09-2020

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, startupem i masz innowacyjny pomysł na technologię, usługę czy produkt i chcesz działać globalnie, możesz skorzystać z dofinansowania przyznanego przez Komisję Europejską w ramach programu EIC Accelarator. Tylko do 7 października 2020 przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą złożyć wniosek o finansowanie w ramach programu EIC Accelerator. Jak złożyć wniosek dowiesz się podczas  bezpłatnego webinarium, które odbędzie się 14 września 2020 roku.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl