Aktualności

Europejski Kongres MŚP w nowej formule

25-09-2020
Coroczny, październikowy Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w innej formie niż dotychczas. Zamiast kilkudniowej imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Regionalna Izba Gospodarcza zaprasza na sześć dwudniowych spotkań branżowych pod hasłem „Back to business”.
 
W ramach Kongresu, ośrodek Enterprise Europe Network będzie organizował wirtualne spotkania B2B. Będziemy Państwa informować o możliwościach udziału w tych spotkaniach. Celem spotkań jest znalezienie partnerów do różnego rodzaju współpracy (handlowej, technologicznej, produkcyjnej, usługowej, inwestycyjnej, badawczej lub naukowej).

Program EIC Accelerator: skuteczne aplikowanie, finansowanie, ocena. Webinarium: 14 września br.

14-09-2020

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, startupem i masz innowacyjny pomysł na technologię, usługę czy produkt i chcesz działać globalnie, możesz skorzystać z dofinansowania przyznanego przez Komisję Europejską w ramach programu EIC Accelarator. Tylko do 7 października 2020 przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą złożyć wniosek o finansowanie w ramach programu EIC Accelerator. Jak złożyć wniosek dowiesz się podczas  bezpłatnego webinarium, które odbędzie się 14 września 2020 roku.

Środki unijne – realna pomoc.

14-09-2020
W trudnym dla wszystkich okresie pandemii COVID-19 Urząd Marszałkowski ruszył z szeroko zakrojoną pomocą dla najbardziej zagrożonych kryzysem. Dzięki szybkiej reakcji Zarządu Województwa Śląskiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej możliwe było przesunięcie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, przyspieszenie procedur i znaczne rozszerzenie pomocy dla firm szczególnie poszkodowanych (z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej). Dzisiaj wiemy, że środki unijne okazały się dla wielu z nich kołem ratunkowym, bez którego by nie przetrwały.

Cyberbezpieczeństwo w firmie – Ankieta dla MŚP

18-08-2020

Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa (European Agency for Cybersecurity – ENISA) postanowiła zbadać poziom cyberbezpieczeństwa w europejskich małych i średnich firmach. Informacje zebrane za pomocą niniejszej ankiety pozwolą (w późniejszym okresie) na sformułowanie i przedstawienie rekomendacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zapraszamy do wysłuchania seminarium online (w języku angielskim) na temat użyteczności wielojęzycznych stron internetowych.

30-07-2020

Czy warto mieć wielojęzyczną stronę internetową? Jakie aaspekty należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu takiej strony internetowej?

Niemiecki ośrodek EEN zorganizował seminarium online na ten temat - "Multilingual websides" - oraz rozwiązań, jakie oferuje dla MŚP Komisja Europejska.

Konsultacje UE skierowane do MŚP – ankieta nt. zakłóceń w łańcuchu dostaw spowodowanych pandemią COVID-19

27-07-2020

Komisja Europejska chce zachęcić firmy do podzielenia się doświadczeniami nt. prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa.
Głównym jej celem jest zidentyfikowanie problemów, jakie pojawiły się w łańcuchu dostaw, ocena ich wpływu oraz znalezienie i/lub wypracowanie najlepszych rozwiązań, pomocnych w przezwyciężaniu trudnej sytuacji firm.

eTranslation – usługa tłumaczenia automatycznego już dostępna dla unijnych MŚP

15-07-2020

Komisja Europejska uruchomiła nowe narzędzie do bezpłatnego tłumaczenia automatycznego. Usługa została opracowana w szczególności z myślą o przedsiębiorstwach, które na co dzień mają do czynienia z korespondencją, czy dokumentami w obcych językach.

Akademia PARP świętuje pierwsze urodziny!

15-07-2020

Akademia PARP oferuje (na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa) „miękkie wsparcie” w obszarze budowania kompetencji właścicielom oraz pracownikom firm. Zakres tematyki e-kursów jest szeroki i odpowiada na zróżnicowane potrzeby przedsiębiorców: finanse, marketing, prawo, zarządzanie, kompetencje.

Nowy numer telefonu do Oddziału Funduszu Górnośląskiego SA

15-07-2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lipca 2020 roku zmianie uległ numer telefonu do Oddział Funduszu Górnośląskiego SA.

Aktualny numer telefonu to +48 32 728 56 00, numery wewnętrzne znajdą Państwo w zakłądce "Kontakty".

Szkolenie online: „Nowe zasady delegowania pracowników po 30 lipca 2020 r oraz problematyka zatrudnienia cudzoziemców w warunkach epidemii COVID-19”.

14-07-2020

Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się 23.07.2020 r., w godzinach 11.00 – 14.15. Celem spotkania będzie zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi związanymi z problematyką delegowania pracowników oraz świadczenia usług przez polskie firmy na rynkach zagranicznych.

Przetargi COVID 19.

17-06-2020

Informujemy, iż system Informacji o europejskich zamówieniach publicznych TED (Tenders Electronic Daily) utworzył specjalną podstronę poświęconą przetargom związanym z tematyką wirusa COVID19.

Webinaria z zarządzania ryzykiem walutowym - zapraszamy do zapisania się na ostatnie szkolenie z cyklu.

17-06-2020

Zapraszamy do obejrzenia webinariów dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Wiedza i praktyczne przykłady oraz możliwość dyskusji z ekspertem pomogą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

Webinarium bezpłatne: Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach handlowych z krajami Unii Europejskiej. 26 czerwca br.

16-06-2020

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, podczas którego ekspert omówi tematy związane z bieżącą sytuacją na rynku walutowym.

Jest to istotny temat z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy prowadzą działania handlowe na terenie Unii Europejskiej i rozliczają płatności w EURO.

NAUKA DLA BIZNESU webinarium MedSilesia z NCBiR i Partnerami Klastra.

16-06-2020
NAUKA DLA BIZNESU webinarium MedSilesia z NCBiR i Partnerami Klastra.

Środowiska nauki i biznesu ponownie połączą siły, aby ubiegać się o granty w siódmym już konkursie „Projekty aplikacyjne”. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, przeznaczy 100 mln zł na dofinansowanie projektów realizowanych przez konsorcja naukowo-przemysłowe.

Zapraszamy na bezpłatne webinarium “Eksport do Izraela bez tajemnic”.

14-06-2020

Jak eksportować towary i usługi do Izraela? Co trzeba wiedzieć, żeby rozpocząć działalność na tym rynku?

Fundusz Górnośląski we współpracy z Województwem Śląskim zaprasza na polsko-izraelskie webinarium z praktykami rynku, którzy odpowiedzą na te pytania.

Kiedy: Środa, 1 lipca 2020 r., godzina: 10:00

Raport z konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego

23-05-2020

Z przyjemnością przekazujemy Państwu podsumowanie konsultacji SME Panel nt. unijnego narzędzia do tłumaczenia automatycznego, które prowadziliśmy wśród przedsiębiorców z naszego regionu na przełomie 2019/2020 r. Korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za wypełnione ankiety oraz za włączenie się w proces testowania nowego narzędzia.

Zapraszamy na cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców: „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

22-05-2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej - pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 26 maja br.

Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela

22-05-2020

Fundusz Górnośląski S.A. zaprasza na bezpłatne szkolenie online w ramach „Akademii Internacjonalizacji”, które odbędzie się 28 maja 2020 r.

„Akademia Internacjonalizacji – śląskie przedsiębiorstwa na rynkach Bliskiego Wschodu i Izraela” ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami z Izraela oraz innych krajów Bliskiego Wschodu.

SZKOLENIE ONLINE: "10 narzędzi pomocnych w prowadzeniu Twojego biznesu na odległość", 8.06.2020 r.

21-05-2020

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem narzędzi pomocnych w prowadzeniu biznesu zdalnie.

W trakcie spotkania z ekspertami Googlowych Internetowych Rewolucji uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę w okresie transformacji swojej firmy do pracy online oraz gdzie otrzymać więcej informacji i materiałów na ten temat.

SZKOLENIE ON-LINE: "Jak nie stracić rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w kryzysie", 27.05.2020r.

19-05-2020

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową / importową. Zaproszenie kierujemy do firm, które, w zwiazku z obecną sytuacją doświadczyły negatywnych skutków pandemii i muszą zdobywać nowe rynki oraz nowych klientów.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl