Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Seminaria, webinaria

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych podanych w celu wysyłki newslettera jest Fundusz Górnośląski S.A. z siedzibą w Katowicach (40-086), ul. Sokolska 8. Podając adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie od Funduszu Górnośląskiego S.A. informacji handlowych na podany adres e-mail. Ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych przez Spółkę danych osobowych można się zapoznać w informacji - Ochrona danych osobowych

 

 

 

Archiwum

Aktualności

Webinarium na temat programu Re_Open UK, 7.10.2020r.

30-09-2022
Webinarium na temat programu Re_Open UK, 7.10.2020r.

Zapraszamy na webinarium na temat obecnego naboru do programu Re_Open UK. Spotkanie odbędzie się 7 października br.

Re_Open to program skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu brexitu. Obecny nabór wniosków trwa od 15 września do 21 października 2022 roku.

Webinarium: "Umowy w międzynarodowych zamówieniach publicznych MŚP", 6.10.2022 r.

27-09-2022

Zapraszamy przedsiębiorców z sektora MŚP oraz jednostki sektora finansów publicznych do udziału w szkoleniu online dot. umów w międzynarodowych zamówieniach publicznych, które odbędzie się 6 października br.

Podczas spotkania będzie poruszana m.i. następująca tematyka:

- sposoby zawierania umów międzynarodowych;

- sposoby zabezpieczania umów;

- klauzule waloryzacyjne.

Ukraińska firma poszukuje dostawcy blach, farb do metalu, zaworów i innych części potrzebnych do produkcji kotłów.

15-09-2022

Ukraiński producent kotłów na paliwo stałe poszukuje do współpracy producenta, dostawcy blach i innych części potrzebnych w produkcji. Firma jest zlokalizowana w regionie Czernihowa.

Zapraszamy do kontaktu zainteresowane firmy polskie.

Z radością informujemy, że na naszej stronie jest dostępna dla przedsiębiorców wyszukiwarka ofert współpracy

12-09-2022

Baza POD jest międzynarodową bazą ofert współpracy, która zawiera profile tysięcy firm z ponad 60 krajów, w których działają ośrodki EEN. Przedsiębiorcy, poszukujący partnerów biznesowych mają możliwość nawiązania kontaktu m.in. z zagranicznymi producentami, dystrybutorami, przedstawicielami handlowymi i podwykonawcami. Baza zawiera również oferty technologiczne, a także umożliwia poszukiwanie partnera w zakresie transferu technologii (np. sprzedaż/zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń, licencje), wiedzy oraz E&D.

Szkolenie: „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie”, 22 - 23.09.2022

05-09-2022
Szkolenie: „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie”, 22 - 23.09.2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu dla przedsiębiorstw, które prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

Podczas spotkania będą przedstwione przykłady działań zabezpieczających ryzyko walutowe z praktyki ekspertów i analiza case study.

Ankieta dla MŚP: Zrównoważony system żywnościowy - ustanawianie ram UE

01-09-2022

W imieniu Komisji Europejskiej zapraszamy przedsiębiorców do udziału z konsultacjach społecznych nt. zrównowazonego systemu żywnościowego.

Podsumowanie badania ankietowego SME Panel nt. rozporządzenia REACH

09-08-2022

W marcu tego roku kierowaliśmy do przedsiębiorców ankietę Komisji Europejskiej, dotyczacą przeglądu rozporządzenia REACH. Ankietę można było wypełniać do 6 maja br.

Przedsiębiorcom, którzy zechcieli się podzielić swoimi opiniami i wnioskami nt. rejestracji chemikaliów, komunikacji w łańcuchu dostaw, obowiązujących zezwoleń i ograniczeń, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za cenny wkład i powięcony czas!

Zachęcamy do zapoznania się z raportem i wnioskami z tej ankiety.

25. edycja raportu PARP o stanie sektora MŚP w Polsce

27-07-2022

Przedsiębiorstwa działające w Polsce generują blisko trzy czwarte polskiego PKB. Największy wkład w PKB ma sektor MŚP, a zwłaszcza mikroprzedsiębiorstwa. W przypadku MŚP najliczniejszą grupę stanowią firmy z sektora usług, a w dużych przedsiębiorstwach dominuje działalność przemysłowa. Sektor MŚP wciąż stanowi przeważającą większość przedsiębiorstw w Polsce - wynika z 25. edycji jubileuszowego "Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce", przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Re_Open UK - Startuje program wsparcia dla firm, które ucierpiały wskutek Brexitu

14-07-2022

Już 15 lipca rusza nabór wniosków na dotacje dla polskich firm. Program Re_Open_ UK to odpowiedź na negatywne skutki gospodarcze, jakie Brexit wywołał u przedsiębiorców działających na terytorium Polski.

Program szkoleniowy WCM (World Class Manufacturing) w Japonii, listopad 2022 r. – zaproszenie do składania wniosków

05-07-2022

Wraz z naszym zaprzyjaźnionym ośrodkiem EEN - Centrum EU-Japonia zapraszamy do składania wniosków na kolejny program szkoleniowy w zakresie japońskich metodologii produkcji światowej klasy. Zakres szkolenia ma na celu poprawę konkurencyjności produkcyjnej firm unijnych. Najbliższa sesja szkoleniowa: 7 - 11 listopada 2022, a termin nadsyłania wniosków to 13 września 2022.

Ankieta dla MŚP - przegląd przepisów dotyczących materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin i leśnego materiału rozmnożeniowego

04-07-2022

Komisja Europejska prowadzi obecnie przegląd przepisów dotyczących wprowadzania do obrotu materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin i leśnego materiału rozmnożeniowego.

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii i wzięcia udziału w ankiecie online, której celem jest określenie wpływu rozważanych zmian w przepisach w przedmiotowej tematyce na sektor MŚP.

Państwa opinia jest bardzo cenna i będzie wykorzystana podczas wprowadzania przepisów dla MŚP.

Ankieta jest otwarta do 12 lipca 2022 r.

Druga edycja Women TechEU z większym budżetem

04-07-2022

Komisja Europejska ogłosiła już tegoroczną edycję konkursu, w którym do dofinansowania wybranych zostanie 130 prowadzonych przez kobiety start-upów z branży deep-tech. W tym roku zwiększono budżet do 10 mln euro. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 października br.

Litewski producent naturalnych produktów aromaterapeutycznych poszukuje partnerów

27-06-2022

Wiodąca na Litwie marka oferuje naturalne produkty (wśród nich kosmetyki dla całej rodziny), które dzięki swoim aromatom działają prozdrowotnie, poprawiają urodę, samopoczucie i komfort.

Poszukiwana firma do współpracy - kompleksowe rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych – inteligentne stacje ładujące

25-06-2022

Litewska firma poszukuje polskiego partnera do współpracy. Firma specjalizuje się w inteligentnych stacjach ładowania pojazdów elektrycznych.

Ukraińskie firmy poszukują partnerów biznesowych!

22-06-2022

Firmy z Ukrainy z różnych branż poszukują partnerów biznesowych z Polski, którzy są zainteresowani nawiązaniem współpracy. Dzięki sieci EEN można bezpłatnie nawiązać z nimi kontakt.

Branżowe Punkty Kontaktowe wesprą polskie podmioty w partnerstwach Horyzontu Europa

21-06-2022

Powołano Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK), które będa wspierać przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu Horyzont Europa.

Warsztaty online: Komunikacja, tworzenie treści oraz współpraca w zespołach - organizacja pracy w chmurze cz. 2, 22.06.2022 r.

20-06-2022

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online: "Organizacja pracy w chmurze - komunikacja, tworzenie treści i współpraca w zespołach". Jest to drugie z cyklu spotkanie dotyczące wykorzystania chmury w codziennej pracy w firmie.

Warsztaty organizowane są w ramach programu "Firmy Jutra".

Bezpłatne warsztaty ekportowe, 21-22.06.2022

13-06-2022

Zapraszamy przedsiębiorców z woj. śląskiego na 2-dniowe warsztaty eksportowe w ramach projektu InterSilesia.

Warsztaty online: Komunikacja, tworzenie treści oraz współpraca w zespołach - organizacja pracy w chmurze cz. 1, 15.06.2022 r.

08-06-2022

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online: "Organizacja pracy w chmurze - komunikacja, tworzenie treści i współpraca w zespołach". Jest to drugie z cyklu spotkanie dotyczące wykorzystania chmury w codziennej pracy w firmie.

Warsztaty organizowane są w ramach programu "Firmy Jutra".

Wsparcie inicjatyw lokalnych Nowego Europejskiego Bauhausu – konkurs

06-06-2022

Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie "Wsparcie inicjatyw lokalnych Nowego Europejskiego Bauhausu" dla inspirujących projektów tranformacyjnych, realizowanych przez lokalne władze publiczne.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl