Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Archiwum

Aktualności

Spotkania informacyjne EEN i PIFE nt. Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców

01-12-2023

Katowicki ośrodek Enterprise Europe Network przy Funduszu Górnosląskim S.A. wraz z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Katowicach zapraszają na dwa spotkania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców, które odbędą się w naszej siedzibie przy Alei Roździeńskiego 188 w dwóch terminach: 7 i 13 grudnia br.

Spotkanie informacyjne: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 - 2027 dla przedsiębiorców, 7.12.2023 r.

30-11-2023

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach oraz Enterprise Europe Network przy Fundusz Górnośląski S.A. zapraszają na spotkanie, na temat funduszy UE, które odbędzie się 7 grudnia br.

Kiedy:  7 grudnia 2023 r. (czwartek) 
O której: 10:00-12:00
Jak: spotkanie stacjonarne, Fundusz Górnośląski S.A. , Aleja Roździeńskiego 188, sala konferencyjna - parter 

Spotkanie informacyjne: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 - 2027 dla przedsiębiorców, 13.12.2023 r.

30-11-2023

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach we współpracy z Enterprise Europe Network działającym przy Funduszu Górnośląskim S.A. w Katowicach organizuje spotkanie dla przedsiębiorców na temat dostępnych funduszy UE.

Kiedy:  13 grudnia 2023 r. (środa) 
O której: 10:00-12:00
Jak: spotkanie stacjonarne, Fundusz Górnośląski S.A. , Aleja Roździeńskiego 188, sala konferencyjna - parter 

Enterprise Europe Network pomaga ukraińskim firmom w wejściu na rynek UE. Właśnie wystartował projekt Ukraine Ready4EU!

28-11-2023

Ruszył projekt Ukraine Ready4EU, którego celem jest wsparcie do 1 500 ukraińskich małych i średnich firm w nawiązaniu kontaktów biznesowych na Wspólnym Rynku.Wraz z partnerskimi instytucjami z Niemiec, Litwy, oraz Ukrainy zrzeszonymi w Enterprise Europe Network, PARP planuje wyłonić potencjalnych kontrahentów z Ukrainy, którzy otrzymają wsparcie w postaci m.in. udziału w targach i misjach gospodarczych, pokrycia kosztów certyfikacji i dostosowania produktów do wymogów UE, przygotowania produktu do eksportu, a także pokrycia części kosztów patentowania i licencji.

LiveMx nowy program pomocowy dla sektora muzyki

10-11-2023
LiveMx nowy program pomocowy dla sektora muzyki

Ogłoszony został nowy program LIVEMX, którego założeniem jest wspieranie bardziej zróżnicowanej i zrównoważonej muzyki.

Celem programu jest pomoc organizacjom muzycznym i profesjonalistom w rozwijaniu i wzmacnianiu swoich umiejętności, procesów i zasobów.

Wnioski aplikacyjne można składać do 6 stycznia 2024 r.

Październikowe oferty firm z różnych branż poszukujących dostawców na polskim rynku

09-11-2023

Zachęcamy do przejrzenia naszej międzynarodowej bazy, gdzie firmy z niemal całego świata poszukują  swoich kooperantów. Baza ta zawiera już ponad 5500 wpisów. Dzisiaj prezentujemy kilka najaktualniejszych, pochodzących z października. Zapraszamy do zapoznania się z zapytaniami zagranicznych firm poszukujących dostawców na naszym polskim rynku. 

Nowy konkurs PARP dla eksporterów "Promocja marki innowacyjnych MŚP"

09-11-2023

16 października Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła nabór wniosków do programu eksportowego w ramach FENG. Działanie ma na celu wzmocnienie potencjału polskich MŚP na rynkach międzynarodowych. Zainteresowane firmy zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu uzyskania szerszych informacji. Nabór trwa do 30 listopada.

Konferencja "Polish Industry Day '23" - możliwości współpracy polskich przedsiębiorców z NATO

08-11-2023

Ministerstwo Rozwoju i Technologii i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Centrum Rozwoju MŚP zapraszają do udziału w konferencji skierowanej do polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z poszczególnymi agencjami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego – NATO.

Spotkanie informacyjne dla twórców innowacyjnych narzędzi |17 listopada

07-11-2023

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty innowacyjne w ramach schematu Creative Innovation Lab komponentu międzysektorowego programu Kreatywna Europa oraz Innovative tools and business models komponentu MEDIA programu Kreatywna Europa.

Szkolenie online: Wzrost ataków hakerskich na MŚP – przyczyny i skutki, 22 listopada 2023 r.

02-11-2023

Enterprise Europe Network - Digital Economy Lab Uniwersytet Warszawski, Fundusz Górnośląski SA oraz firma Galach Consulting Sp. z o.o. zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu online: "Wzrost ataków hakerskich na MŚP - przyczyny i skutki".

Szkolenie bezpłatne: Zatrudnienie pracowników w wymiarze międzynarodowym – proces zatrudniania cudzoziemców w kontekście pracy w Polsce i za granicą, 08.11.2023

24-10-2023

Zapraszamy na szkolenie poświęcone tematyce zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Warsztaty: Raportowanie ESG krok po kroku - jak opracować swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju, 14.11.2023 r.

17-10-2023

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnych warsztatach na temat raportowania ESG, które odbędą się w dniu 14.11.2023, w godz. 10.30 do 16.00.

Ankieta dla przedsiębiorców nt. staży wysokiej jakości

16-10-2023

W imieniu Komisji Europejskiej zapraszamy przedsiębiorców z naszego regionu do udziału w ankiecie poruszającej tematykę staży wysokiej jakości. Prowadzone badanie posłuży do przygotowania przez Komisję Europejską inicjatywy w sprawie staży wysokiej jakości, aktualizującej dokument "Ramy jakości staży" z 2014 r.

Węgierskie oferty firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej w Győr

26-09-2023

W tym tygodniu prezentujemy profile węgierskich firm zrzeszonych w naszym partnerskim ośrodku EEN -  Izbie Gospodarczej w Gyor. Są to różne branże - produkcyjne usługowe, spożywcze, IT - zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Zapraszamy na webinarium: „Zrównoważony rozwój firmy - na czym polega i jakie przynosi korzyści”, 02.10.2023 r., godz. 10.00 do 14.00

25-09-2023

Zrównoważony rozwój to inne podejście do rozwoju społeczeństw, zarządzania, produkcji i użytkowania dóbr ze względu na zachodzące w świecie niekorzystne zmiany klimatyczne oraz nierówności społeczne, na które wpływ ma działalność człowieka. Podjęcie działań to z jednej strony konieczność, ale też szansa i nowe możliwości dla przedsiębiorstw.

EIC Pathfinder: prawie 170 mln euro na wsparcie nowatorskich technologii

20-09-2023
EIC Pathfinder: prawie 170 mln euro na wsparcie nowatorskich technologii

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) wybrała kolejny zestaw wniosków w ramach otwartego konkursu EIC Pathfinder Open 2023. 53 nowe projekty otrzymają łącznie do 169,5 mln euro i będą dotyczyć opracowania najnowocześniejszych technologii w wielu dziedzinach – zdrowia, sztucznej inteligencji, informatyki, środowiska i energii.

Ankieta nt. wsparcia udzielonego przedsiębiorcom (MŚP) w ramach sieci Enterprise Europe Network

07-09-2023

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad oceną końcową programu na rzecz konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw (COSME), realizowanego w latach 2015-2021 oraz programu na rzecz przedsiębiorczości i innowacji (EIP), realizowanego w latach 2008-2014.

W związku z powyższym chcielibyśmy poprosić Państwa o odpowiedź na kilka pytań dotyczących otrzymanego wsparcia i jego wpływu na prowadzoną działalność gospodarczą.

Najnowsze oferty współpracy dla polskich firm

01-09-2023

Zapraszamy do przejrzenia najnowszych ofert współpracy z międzynarodowej bezpłatnej bazy ofert Enterprise Europe Network – spośród najnowszych zapytań wybraliśmy dla Państwa przykłady firm z różnych krajów z sektora pojazdy/maszyny.

Zachęcamy do sprawdzenia listy. W linkach przy ofertach zamieszczamy pełny opis.

Greckie firmy z różnych branż poszukują partnerów na polskim rynku

18-08-2023

Znajdź dystrybutorów, usługodawców, dostawców, partnerów technologicznych! Dopisz swoją firmę do bazy ponad 5200 międzynarodowych profili kooperacyjnych z niemal całego świata. Obejrzyj przykładowe oferty firm zainteresowanych współpracą z polskim biznesem.

Czeskie firmy z różnych branż poszukują partnerów na polskim rynku

09-08-2023

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy z międzynarodowej, bezpłatnej bazy ofert Enterprise Europe Network - spośród aktualnych zapytań wybraliśmy dla Państwa przykłady czeskich firm z różnych branż. Zachęcamy do sprawdzenia listy, a także innych ofert w bazie zawierającej już blisko 5200 wpisów firm  z niemal całego świata.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl