Aktualności

TARCZA FINANSOWA PFR 2.0

18-01-2021

Od 15 stycznia można wnioskować o wsparcie w ramach TARCZY FINANSOWEJ PFR 2.0

Zapraszamy też do kontaktu z nami:
Email: enterprise@oddzial.fgsa.pl 
tel.: +48 32 72 85 600, wew.: 129, 128, 165, 203, 207

HARMONOGRAM NABORU WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA FIRM W 2021 ROKU

18-01-2021

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi informacjami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dotyczącymi harmonogramu naborów wniosków, które będą dostępne w 2021r.

Austriacka hurtownia produktów ortopedycznych poszukuje partnera do wspólnego opracowania nowych ortez i bandaży.

17-01-2021

Potencjalny partner powinien mieć doświadczenie w przetwarzaniu materiałów tekstylnych i małych elementów metalowych. Austriacka firma oferuje usługi dystrybucji i sprzedaży gotowych produktów. Oferowana forma współpracy to umowa produkcyjna.

Rusza program Horyzont Europa

12-01-2021

9. program ramowy UE na rzecz badań i innowacji - Horyzont Europa - zostanie oficjalnie ustanowiony w pierwszym kwartale tego roku. Nowy program będzie dysponował budżetem w wysokości około 95,5 mld euro na lata 2021–2027. To największy na świecie program tego typu.

NCBR realizuje zadanie prowadzenia Krajowego Punktu Kontaktowego dla programu Horyzont Europa, zlecone przez ministra właściwego ds. nauki.

Znajdź partnera biznesowego na Białorusi

21-12-2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami biznesowymi Instytutu Fizyki Stosowanej NAS Białorusi

Zapraszamy do udziału w seminariach medycyny komputerowej Sano.

14-12-2020

Fundacja Sano - Centrum Medycyny Obliczeniowej, realizujące projekt „Sano”, w którym koordynatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zaprasza do udziału w „Seminariach medycyny komputerowej Sano”. To cykl wykładów poruszających tematy bieżących problemów medycyny obliczeniowej czy nowych technologii medycyny obliczeniowej.

Ogłoszenie naboru do „Badań na rynek”.

14-12-2020

Już od 13 stycznia 2021 r. będzie można składać wnioski w kolejnej edycji konkursu „Badania na rynek”. „Badania na rynek” ułatwiają wprowadzenie do sprzedaży nowych (lub znacząco ulepszonych) produktów oraz wdrożenie innowacyjnych procesów technologicznych, które są wynikiem wcześniej przeprowadzonych przez wnioskodawcę lub zleconych prac badawczo-rozwojowych. W konkursie mogą wziąć udział również przedsiębiorcy, którzy ww. prace zakupili.

Instrumenty finansowe UE odpowiedzią na sytuację rynkową MŚP

14-12-2020

Zapraszamy do skorzystania z instrumentów finansowych programów ramowych UE, opis dostępnych produktów znajduje się na stronie internetowej Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE, który również świadczy pomoc w doborze odpowiedniego instrumentu do potrzeb finansowych przedsiębiorców.

Szkolenie online: „Nowe zasady delegowania pracowników po 30 lipca 2020 r oraz problematyka zatrudnienia cudzoziemców w warunkach epidemii COVID-19 (pobyt, praca oraz zmiana warunków pracy)”.

13-12-2020

Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się 17.12.2020 r., w godzinach 10.00 – 13.15. Celem spotkania będzie zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi związanymi z problematyką delegowania pracowników oraz świadczenia usług przez polskie firmy na rynkach zagranicznych.

SZKOLENIE ONLINE: „Bezpieczny eksport w Nowych Czasach - finansowanie oraz zabezpieczanie transakcji międzynarodowych”, 15.12.2020 r.

09-12-2020

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową / importową. Zaproszenie kierujemy do firm, które, w związku z obecną sytuacją doświadczyły negatywnych skutków pandemii i muszą zdobywać nowe rynki oraz nowych klientów.

Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak rozpoznać ryzyka oraz przeciwdziałać im na rynkach zagranicznych, jak sprawdzić kontrahenta przed podjęciem współpracy oraz monitorować jego sytuację.

Ekosystem przedsiębiorczości akademickiej a współpraca naukowców z przedsiębiorstwami

26-11-2020

Wspieramy badania polskich naukowców.

Polecamy udział w ankiecie, będącej elementem badań dr Urszuli Kobylińskiej w ramach Politechniki Białostockiej. Skierowane jest ono do nauczycieli akademickich uczelni technicznych w Polsce. Głównym celem jest pozyskanie wiedzy na temat kluczowych aspektów zaangażowania naukowców we współpracę z przedsiębiorstwami.

Bułgarska firma poszukuje dystrybutorów.

24-11-2020

Bułgarska firma, która wynalazła i opatentowała urządzenie nadające się do dezynfekcji przeciwko Covid-19, poszukuje dystrybutorów.

Konsultacje UE skierowane do MŚP – ankieta nt. zakłóceń w łańcuchu dostaw spowodowanych pandemią COVID-19

23-11-2020

Komisja Europejska chce zachęcić firmy do podzielenia się doświadczeniami nt. prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa.
Głównym jej celem jest zidentyfikowanie problemów, jakie pojawiły się w łańcuchu dostaw, ocena ich wpływu oraz znalezienie i/lub wypracowanie najlepszych rozwiązań, pomocnych w przezwyciężaniu trudnej sytuacji firm.

Zapraszamy na Akademię Internacjonalizacji – Rynki Kaukazu i Azji Centralnej - ONLINE.

20-11-2020

Akademia Internacjonalizacji – RYNKI KRAJÓW KAUKAZU I AZJI CENTRALNEJ ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami z krajów kaukaskich, w szczególności z Kazachstanu, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu.

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2020 r. w godz. 10:00-15:30 w formie wirtualnej.

Europejski Kongres MŚP w nowej formule

18-11-2020
Coroczny, październikowy Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w innej formie niż dotychczas. Zamiast kilkudniowej imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Regionalna Izba Gospodarcza zaprasza na sześć dwudniowych spotkań branżowych pod hasłem „Back to business”.
 
W ramach Kongresu, ośrodek Enterprise Europe Network organizuje wirtualne spotkania B2B. Celem spotkań jest znalezienie partnerów do różnego rodzaju współpracy (handlowej, technologicznej, produkcyjnej, usługowej, inwestycyjnej, badawczej lub naukowej).

Zapraszamy na Webinaria PAIH.

18-11-2020
Webinaria PAIH - spotkajmy się online:

Informacja to też zasób

17-11-2020

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała nowe wytyczne w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych dla beneficjentów programów dofinansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, w których:

  • całkowity udział środków budżetu państwa w realizacji inwestycji wynosi co najmniej 50 tys. zł,
  • realizowane są działania w zakresie infrastruktury, prac budowlanych lub zakupu środków trwałych,
  • realizowane są działania badawczo-rozwojowe, edukacyjne i społeczne.

Webinarium: „EIC Accelerator. Szansa dla innowacyjnych MŚP w programie Horyzont Europa”, 23 listopada

17-11-2020

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pn.:EIC Accelerator. Szansa dla innowacyjnych MŚP w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się 23 listopada br.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

17-11-2020

Trwają wydarzenia organizowane w ramach XIII edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zapraszamy!!!

W dniach 16-22 listopada rozpoczyna się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, promocja edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie relacji między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym.

Wstrzymano przyjmowanie wniosków o Pożyczki Płynnościowe POIR 2.

11-11-2020

UWAGA!
Fundusz Górnośląski SA informuje, że przyjmowanie wniosków o pożyczki Płynnościowe POIR 2 z uwagi na przekroczenie alokacji zostało w dniu 10.11.2020 r., od godz. 9:25 WSTRZYMANE.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl