Aktualności

Koronawirus w UE – tymczasowe ramy prawne umożliwią udzielanie przedsiębiorcom dodatkowej pomocy publicznej w związku z COVID-19.

31-03-2020

13 marca Komisja Europejska ogłosiła Skoordynowaną europejską reakcję na skutki gospodarcze koronawirusa[i] – plan działań mających na celu złagodzenie społeczno-gospodarczych skutków pandemii COVID-19, który m.in wskazuje na możliwość udzielania przez państwa członkowskie szybkiego i skutecznego wsparcia obywatelom i przedsiębiorcom, w szczególności MŚP, w ramach aktualnie obowiązujących unijnych reguł pomocy publicznej[ii].

SME Panel - ANKIETA dla przedsiębiorców na temat informacji niefinansowych

27-03-2020

Przekazujemy Państwu kolejną ankietę, która tym razem dotyczy tematyki sprawozdawczości niefinansowej. Punktem wyjścia do dyskusji jest DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO i RADY 2014/95/UE z dnia 22 października 2014 r. zmieniająca dyrektywę 2013/34/UE w odniesieniu do ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy.

Wiosna z Horyzontem 2020.

24-03-2020

Już w środę 25 marca rozpoczyna się cykl "Wiosna z Horyzontem 2020". Do 3 kwietnia, w regularnych odstępach, o godz.10:00 będą publikowane filmy z wystąpieniami ekspertów Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

 

Pamiętaj! #ZostańWDomu!

MINISTERSTWO ZDROWIA PUBLIKUJE LISTĘ WYROBÓW MEDYCZNYCH POTRZEBNYCH DO ZWALCZANIA COVID-19 I ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT

23-03-2020

Wśród wymienionych produktów znajdują się: kombinezony, fartuchy, półmaski, gogle, osłony na buty, rękawice, maseczki, płyn do dezynfekcji wraz z niezbędną specyfikacją. Oferty można wysyłać pocztą elektroniczną. Jeżeli mogą Państwo pomóc w produkcji, napiszcie.

Pakiet antykryzysowy dla korzystających z funduszy UE.

16-03-2020

Informacja dla firm korzystających lub aplikujących o środki z Funduszy Europejskich: terminy naborów i raportowania projektów będą wydłużone.

Kontakt z ośrodkiem Enterprise Europe Network.

16-03-2020

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami drogą mailową, a w razie potrzeby my oddzwonimy.

Kontakt mailowy jest najlepszym rowiązaniem, podczas zmiany organizacji pracy w Funduszu Górnośląskim S.A., wynikającej z wprowadzenia działań, podejmowanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - zmiany w regulaminach konkursów, których nabory miały się niedługo skończyć: GameINN.

15-03-2020

Nabór przedłużony do 17 kwietnia.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Projekty Aplikacyjne.

15-03-2020

Nabór przedłużony do 27 kwietnia.

!PILNE! Fundusz Górnośląski S.A. zamknięty dla osób z zewnątrz.

12-03-2020

W związku z obecną sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym w całym kraju, w trosce o zdrowie i nasze wspólne bezpieczeństwo, informujemy, że w najbliższym czasie wszystkie Punkty Informacyjne Funduszu Górnośląskiego S.A. będą dla Państwa dostępne wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego i mailowego.

Prosimy również o dostarczanie dokumentów papierowych wyłącznie drogą pocztową.

Komunikat dotyczący formy obsługi klientów.

12-03-2020

W związku z obecną sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym w cały kraju, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, że Fundusz Górnośląski S.A. zostaje zamknięty do odwołania dla osób z zewnątrz.

Spotkanie Śląskiego Klastra NANO. Workshop by EPPN | 2.04.2020 r. - ODWOŁANE!

28-02-2020

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i ośrodki badawczo-rozwojowe z wszystkich branż, nie tylko nanotechnologii, a także przedstawicieli uczelni i jednostek samorządu terytorialnego na pierwsze w 2020 roku spotkanie Śląskiego Klastra NANO.

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE!

Start Alliance Berlin: Female Founders

19-02-2020

Zarezerwuj tydzień na przełomie marca i kwietnia 2020 roku i weź udział w programie Female Founders. Poznaj nie tylko niemiecki ekosystem, ale także innych startupowców z Dubaju, Nowego Jorku, Pekinu, Londynu, Paryża, Szanghaju, Tel Awiwu i Wiednia.

Spotkania z mentorami dla wnioskodawczyń Grantów Norweskich.

19-02-2020

Zapraszamy na warsztaty i spotkania z mentorami dla osób chcących składać wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Schematu Małych Grantów dla przedsiębiorczych kobiet. Będą one organizowane 5 marca 2020 r. w Warszawie. Spotkania indywidualne z wybranymi przez uczestniczki mentorkami/mentorami z Norwegii i Polski będą poprzedzone zajęciami warsztatowymi, podczas których poznają one zasady korzystania ze wsparcia mentora i możliwości rozwoju dla przedsiębiorcy współpracującego z mentorem.

Finansowanie dla MŚP promocji swoich marek produktowych podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

13-02-2020

Od 3 marca br. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na sfinansowanie promocji swoich marek produktowych podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju, która rozpocznie się 20 października br. W dodatkowym konkursie w ramach „Go to Brand”, adresowanym do firm z sektora MŚP, uruchomiony został specjalny instrument dedykowany obecności firm w wydarzeniach towarzyszących EXPO.

Ostatnie konkursy w Horyzoncie 2020. Stań do wyścigu po unijne granty!

12-02-2020

Przed nami ostatnie konkursy w programie Horyzont 2020. Aby ułatwić Państwu pracę nad wnioskami, prosimy zapoznać się z informacjami zawartymi w Programach Prac poszczególnych obszarów oraz możliwościami wsparcia, jakie możecie Państwo uzyskać.

Dzień Otwarty w Punkcie Informacyjnym NCBR nt. konkursu Szybka Ścieżka.

11-02-2020

5 marca w Punkcie Informacyjnym NCBR jest organizowany Dzień Otwarty. Dotyczy on tegorocznej edycji konkursu Szybka Ścieżka dla przedsiębiorców (MŚP, duże) oraz konsorcjów (także z udziałem jednostek naukowych), realizujących projekt poza województwem mazowieckim.

Szybka ścieżka – uruchomienie elektronicznego systemu składania wniosków

11-02-2020

7 lutego wystartował nabór do konkursu Szybka Ścieżka. Wnioski mogą być wyłącznie składane za pośrednictwem systemu informatycznego IP: https://lsi.ncbr.gov.pl od 7 lutego do 1 czerwca 2020.

Przegląd unijnych przepisów dotyczących substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego – Ankieta SME PANEL

04-02-2020

Zachęcamy śląskie firmy, działające w sektorze chemicznym oraz w powiązanych z nim branżach, do udziału w badaniu ankietowym, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej.

Jak powszechnie wiadomo, postępujący rozwój i ewolucja technologiczna sprawiły, że wszyscy jesteśmy narażeni na negatywny wpływ coraz większej ilości syntetycznych i naturalnych substancji chemicznych, pochodzących z różnych źródeł (żywność, woda, leki, kosmetyki, produkty do ochrony zdrowia, ubrania, meble oraz inne produkty).

Złożenie wniosku w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP – etap usługowy”. O czym warto pamiętać.

31-01-2020

Bony na innowacje dla MŚP – etap usługowy” to działanie mające na celu sfinansowanie zakupu w firmie usług badawczo-rozwojowych (B+R) opracowanych przez jednostki naukowe i naukowo-badawcze. Wnioski można składać do 28 maja 2020 r.

V4 Innovators in Israel Training Program – wygraj dwutygodniowe szkolenie dla startupów w Izraelu.

31-01-2020

Do 14 lutego 2020 r. trwa nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu szkoleniowego "V4 Innovators in Israel Training Program".

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki prowadzi kolejny nabór do pilotażowego konkursu szkoleniowego dla start-upów, działających między innymi w branży ICT, biotechnologii, transportu, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji lub cybernetyki.

Copyright © 2019 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl