Aktualności

Letnia Akademia Biznesu - Spotkanie I: „Wsparcie projektów B+R oraz wdrożeń innowacji z funduszy UE na poziomie regionalnym, krajowym i wspólnotowym”, 18.06.2019, Katowice

05-06-2019

Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego będą Państwo mogli pogłębić swoją wiedzę na temat aktualnychmożliwości i zasad finansowania projektów, których celem jest generowanie nowych rozwiązań, pomysłów i technologii czy produktów.

Letnia Akademia Biznesu - Spotkanie II: "Poddziałanie 3.5.3 Internacjonalizacja MŚP RPO WSL 2014-2020"

05-06-2019

 

Spotkanie to będzie poświęcone możliwościom skorzystania z działania 3.5.3 „Internacjonalizacja MŚP” w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego 2014-2020 (RPO WSL 2014-2020). Jest to pierwszy  w obecnej perspektywie finansowej nabór wniosków o dofinansowanie udziału przedsiębiorców z woj. śląskiego w  targach i wystawach  charakterze międzynarodowym, odbywającej się zarówno w kraju jak i za granicą oraz usług doradczych dotyczących internacjonalizacji.

Go Export - kierunek Kanada!

20-05-2019
Go Export - kierunek Kanada!

W imieniu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, zaproszamy Państwa do udziału w wydarzeniu Go Export – kierunek Kanada! Spotkanie odbędzie się 28 maja, o godz. 16.00, w Katowicach.

Akademia Eksportu: „Zapobieganie ryzykom w eksporcie wraz ze strategią zabezpieczania i finansowania transakcji międzynarodowych”, 31.05.2019 Katowice

15-05-2019

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach Akademii Eksportu, które kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców działających na rynku rodzimym i prowadzących lub planujacych działalność na rynkach zagranicznych.

Wsparcie dla przedsiębiorców w trudnościach - projekt Early Warning Europe.

13-05-2019

Twoja firma przechodzi chwilowe problemy lub znalazła się w sytuacji kryzysowej? Skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej sieci konsultantów i mentorów w ramach projektu Early Warning Europe.

Zmiany i ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej – spotkanie 23 maja 2019 w Katowicach.

09-05-2019

Ulga na start, preferencyjne składki ZUS, wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, prawo do błędu przez pierwszy rok działalności - to niektóre z setek ułatwień dla biznesu, które już działają lub są w planach. Dowiedz się z jakich ułatwień i ulg Twoja firma może korzystać już dziś i z jakich będzie mogła korzystać wkrótce - przyjdź na konferencję Prawo do Przedsiębiorczości. Zapisz się już dziś!

Badanie satysfakcji klienta Enterprise Europe Network

08-05-2019

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości usług, świadczonych na rzecz sektora MŚP, prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety.

Spotkanie informacyjne: "Dofinansowanie szkoleń pracowników MŚP ze środków UE "

08-05-2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zaprasza na spotkanie firmy z sektora MŚP, zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 na dofinansowanie szkoleń pracowników.

Cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego „twardego” Brexitu. Seminarium, 23 maja 2019 r., Warszawa

08-05-2019

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE niewątpliwie wprowadzi utrudnienia w wymianie handlowej, jako że przestanie działać zasada swobody przepływu towarów. Stąd wątpliwości, jak w szczegółach Brexit wpłynie na relacje handlowe firm unijnych z partnerami w Wielkiej Brytanii.

Sok polskiej firmy Nutracevit – klienta Enterpise Europe Network – zdobył główną nagrodę na targach BIOFACH w Norymberdze

29-03-2019

Tłoczony na zimno sok z ekologicznej jagody kamczackiej BIOHASKAP Vitality, zdobył BEST NEW PRODUCT AWARD 2019 w kategorii napoje na największych targach ekologicznej żywności BIOFACH, które odbyły się w dniach 13-16.02 w Norymberdze. Producentem soku jest Nutracevit, rodzinna firma z Łodzi, której właściciele Małgorzata i Marcin Jaszyk zarówno uprawiają, jak i przetwarzają jagodę kamczacką.

Poszukiwani dostawcy sprzętu medycznego

15-03-2019

Brytyjska firma poszukuje producentów materiałów medycznych, takich jak: strzykawki, igły do szwów, cewniki, strzykawki insulinowe.

Badania na rynek - miasta średnie

12-03-2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich W Sosnowcu informuje i uruchomionym przez PARP konkursie dla MŚP - Badania na rynek w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).

UWAGA! Wznawiamy nabór dla przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z badania innowacyjności metodą IMP3rove.

08-03-2019

Ośrodek Enterprise Europe Network zaprasza firmy, zwłaszcza MŚP z województwa śląskiego do skorzystania z możliwości bezpłatnej analizy zarządzania innowacjami w  firmie przy użyciu metody IMP3rove.

Sfinansuj udział w targach zagranicznych - RUSZA GO TO BRAND.

08-03-2019

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do konkursu "Go to Brand". Wnioski można składać od 25 lutego do 4 kwietnia 2019 r. Celem konkursu jest sfinansowanie promocji marek produktowych na rynkach zagranicznych.

Badanie ankietowe SME PANEL - ocena przepisów UE, dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

07-03-2019

Uprzejmie prosimy o wzięcie udziału w kolejnym, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, badaniu ankietowym. Celem obecnie przeprowadzanej ankiety jest ocena przepisów UE dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji

01-03-2019

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapraszamy do udziału w Akademii Menadżera Innowacji - autorskim programie szkoleniowo-doradczym, kierowanym do kadry zarządzającej. Program powstał we współpracy z najlepszymi praktykami biznesu. Rekrutacja trwa do 31 stycznia.

Akademia Eksportu: „Poszukiwanie kanałów dystrybucji oraz efektywna współpraca z partnerami handlowymi na rynkach zagranicznych” , 26.03.2019 Katowice

01-03-2019

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Akademii Eksportu, które kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców działających na rynku rodzimym i prowadzących lub planujacych działalność na rynkach zagranicznych.

Spotkanie: "Możliwości uzyskania wsparcia ze środków UE na działania inwestycyjne w MŚP. Działanie 3.2 Innowacje w MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Śląskiego".

28-02-2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 marca 2019 r. w Sosnowcu. Na spotkanie zapraszamy firmy z sektora MŚP, zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na wdrażanie innowacji na rynek.

Spotkanie informacyjne: "Dofinansowanie inwestycji w MŚP z preferencyjnych pożyczek

28-02-2019

Na spotkanie zapraszamy firmy z sektora MŚP, zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na działania rozwojowe w firmie w ramach pożyczek na rozwój.

Wchodzi w życie ustawa o sukcesji. Łatwiejsza zmiana pokoleniowa w firmach

04-02-2019

Jeśli firma wpisana do CEIDG będzie miała zarządcę sukcesyjnego, to po śmierci jej właściciela w mocy pozostaną umowy o pracę, kontrakty, zezwolenia, pozwolenia czy koncesje związane z jego przedsiębiorstwem - sprawdź jakie będą efekty ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, która weszła w życie 25 listopada.

Copyright © 2017 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl