Enterprise Europe Network

Oferta dla firm

Publikacje

Opinie

Polecane strony

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 - „RODO”, informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Fundusz Górnośląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 8. Podane dane będą przetwarzane w celu  realizacji zadań ośrodka Enterprise Europe Network przy FGSA, celach sprawozdawczych oraz rozliczenia i kontroli projektu Enterprise Europe Network, jak również ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Więcej informacji na stronie: Ochrona danych osobowych / Informacja o ochronie danych osobowych dla platformy IT EEN PLData protection notice for the EEN IT platform (ENG)

 

Archiwum

Aktualności

Pogłębiona i kompleksowa strefa wolnego handlu między UE a Ukrainą

24-02-2023

UE i Ukraina stosują tymczasowo układ o stowarzyszeniu od listopada 2014 r. W ramach tego układu o stowarzyszeniu pogłębiona i kompleksowa umowa o wolnym handlu (DCFTA) jest tymczasowo stosowana od stycznia 2016 r. Obniża cła, z którymi borykają się europejskie przedsiębiorstwa eksportujące na Ukrainę. Umowa ułatwia wymianę handlową poprzez zwiększenie skuteczności procedur celnych oraz stopniowe zbliżanie ukraińskich przepisów, zasad i procedur, w tym norm, do przepisów i procedur UE.

Konferencja nt. sposobów łagodzenia wpływu przejścia pracowników sektora transportu na automatyzację i cyfryzację - 21.03.2023

15-02-2023

Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE) zaprasza wszystkie strony zainteresowane sprawiedliwym i harmonijnym przejściem na automatyzację i cyfryzację w transporcie do udziału (online lub stacjonarnie) w konferencji, która odbędzie się 21 marca 2023 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór do programu Ścieżka SMART

10-02-2023

7 lutego ogłoszono nabór do Ścieżki SMART w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 (FENG).  Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju działań badawczych i innowacyjnych polskich biznesów. 

Mikrodrobiny plastiku, granulaty z tworzyw sztucznych – Komisja Europejska liczy na głos MŚP przed wprowadzeniem nowego prawodawstwa

07-02-2023

W imieniu Komisji Europejskiej zachęcamy przedsiębiorców do udziału w kolejnej ankiecie. Tym razem chodzi o opinie na temat ewentualnego nowego prawodawstwa europejskiego, które wymagałoby od wszystkich przedsiębiorstw produkujących, przetwarzających, transportujących i przechowujących granulaty z tworzyw sztucznych w UE przyjęcia dobrych praktyk, zapobiegających wydostawaniu się granulatu z tworzyw sztucznych do środowiska (gleby, wody, powietrza) oraz ograniczających straty granulatu.

Rumuński producent domów z drewna poszukuje alternatywnych materiałów termoizolacyjnych

03-02-2023

Rumuńska firma z tradycjami produkująca domy w technologii szkieletowej poszukuje producentów innowacyjnych materiałów termoizolacyjnych (posiadających certyfikat CE) będących alternatywą dla wełny mineralnej lub styropianu, a także innych specyficznych elementów metalowych do montażu i mocowania. Proponowana forma współpracy to umowa handlowa i/lub umowa na dostawy.

Rumuńska firma z branży meblarskiej poszukuje partnerów

03-02-2023

Rumuńska firma z Transylwanii działa w branży meblarskiej od ponad 15 lat i jest dostawcą łóżek oraz materacy sprężynowych (podstawy łóżek, zagłowia, materace). Firma poszukuje obecnie partnerów zagranicznych (resellerzy, hurtownicy lub podmioty reprezentujące ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty, B&B oraz pracownie projektowe i architektoniczne). Współpraca w ramach umowy handlowej.

Copyright © 2020 by Fundusz Górnośląski S.A. tworzenie stron www: aptus.pl